Mynet Trend

         

Hydra

Hydra

Genel Bilgiler

Eşeğe Binmek ve Havalı Yemekler Yemek Yunanistan-Atina'da yaşayan halka, şehirden haftasonu kaçmak için hangi tatil yerini öneriyorsunuz diye sorduğunuzda, muhtemelen sizlere Hydra'ya gitmenizi söyleyecektir.

Eşeğe Binmek ve Havalı Yemekler Yemek

Yunanistan-Atina'da yaşayan halka, şehirden haftasonu kaçmak için hangi tatil yerini öneriyorsunuz diye sorduğunuzda, muhtemelen sizlere Hydra'ya gitmenizi söyleyecektir. Bu ada, Atina'nın güneybatısında yaklaşık 70 km uzaklıkta bulunuyor. Saronic Adaları'nın bir parçası olan adaya yaklaşık 90 dakikalık feribot yolculuğu ile ulaşılabilir.

Günlük gezi (veya haftasonu gezisi) için iyi bir seçenek olması, buranın en popüler yerlerden biri olmasında etkili. Hydra Adası'nı diğer Yunan adalarından ayıran 2 şey bulunuyor. İlki, araç trafiğine kapalı olması. Bunun sonuncunda 3 tercihiniz oluyor: yürümek, deniz taksisine binmek ya da eşeğe binmek (şaka değil). İkincisi ise, yeni yapıların, şehrin cazibesinin korunması adına neredeyse yasaklanmış olması. Aynı adı taşıyan liman ve oldukça küçük olan bu kasaba, tepelere karşı inşaa edilen büyük doğal limanın çevresinde cazip bir konumda bulunuyor.

Burada ne yapabilirsiniz? Beyaz kumlu plajları ya da antik yerleri beklemeyin. Burada, çakıl taşlı sahiller ve mükemmel atmosferi ile Ege Denizi'ne karşı deniz mahsülleri yemeyi umabilirsiniz. Tabii ki bir de eşek gezintisi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön