İçer içmez şifa veren yöresel içeceğimiz tarhana tarifleri

Yaz sonuna doğru hazırlanmaya başlanan tarhana, özellikle kış aylarında içildiğinde ilaç yerine geçer, şifa olur. Sabah kahvaltıda akşam yemeğinde, ne zaman isterseniz ev yapımı tarhana çorbasını içebilirsiniz. Hem bebekler hem de yetişkinler için tarhana tarifleri paylaşacağız, buyursunlar.

İçer içmez şifa veren yöresel içeceğimiz tarhana tarifleri

Anadolu'nun en nefis lezzetlerinden olan tarhana çorbasının yapım zamanına az kaldı. Tazecik yapılmış, kurutulmuş tarhanalarla birlikte sonbahara zımba gibi bir giriş yapabilirsiniz. Tarhana çorbası tarifi arayanlar için detayları aktarıyoruz.

ANNE ELİ DEĞMİŞ TARHANA ÇORBASI TARİFİ

iStock-503736628
Mis kokulu bir tarhana çorbası hazırlamak için bu tarifimizi mutlaka denemelisiniz. Her bir kaşıkta hem şifa hem de lezzet bulacağınıza garanti veriyoruz. Tarifin detayları için tıklayın.

2 KİŞİLİK TARHANA ÇORBASI TARİFİ

iStock-1067074918
Yemekleri fazladan yapıp dolaba koymak size göre değilse, ve evde 2 kişi yaşıyorsanız ayarında bir tarhana çorbası tarifi verelim size. 2 kişilik tarhana çorbası tarifi için tıklayın.

BEBEKLER İÇİN TARHANA TARİFİ

iStock-147684577

8 ila 12 ay arası bebeklere afiyetle içirebileceğiniz tarhana çorbası geliyor. Bebekler hem bu tadı çok sevecek hem de hastalıklara karşı direnecekleri bir bağışıklığa sahip olacaklar. Bebekler için tarhana çorbası tarifi için tıklayın.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler