SPOR

İkinci Futbol Zirvesi gerçekleşti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Futbol Zirvesi'nde yeni stat müjdesini verdi.

İkinci Futbol Zirvesi gerçekleşti

Uluslararası Futbol Zirvesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşti.

Burada konuşma yapan Erdoğan, Ankaralı futbol severlerin beklediği haberi duyurarak, "Ankara 19 Mayıs Stadı'nı yıkıyoruz. Yerine 35-40 bin kişilik bir stat yapacağız. Projesi hazır." dedi.

Erdoğan'ın tüm açıklamaları ise şöyle; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen Uluslararası Futbol Zirvesi'nde konuştu. Erdoğan konuşmasında, sporun yanısıra referanduma da yer verdi.

"TIPKI FUTBOL GİBİ SİYASET DE TAKIM OYUNUDUR"

"Siyasetin temelde futbol ile birçok ortak yönü olduğuna inanıyorum" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Spor gibi siyasetin de özü rekabettir, yarıştır. Bu yarışın ilk aşaması sandıktan galip çıkmak için ikinci aşaması da sorumluluk üstlendikten sonra millete hizmet götürmek içindir. Tıpkı futbol gibi siyaset de takım oyunudur. Yani sağlam bir kadro gerektirir. Plansızca oynayan, taktiği ve stratejisi olmayan bir takımın kupayı kaldırma ihtimali nasıl yoksa milletine söyleyecek sözü olmayan siyasetçilerin, siyasi partilerin de başarı şansı yoktur" dedi.

Erdoğan, "Sporun içine şiddet ve saldırganlık girince centilmenlik ruhu nasıl kayboluyorsa, siyasetin içine yalan, iftira ve çarpıtma girince aynı sonuç ortaya çıkar. Maalesef ülkemizde bunu çok sık yaşıyoruz. 40 yıllık siyasi hayatım boyunca bir taraftan milletimize hizmet ederken, diğer taraftan da bu yıkıcı siyaset anlayışıyla mücadele yürüttüm. Siyasetin kalitesi yükseldikçe iktidarı sandık yoluyla değil de şikeyle, hileyle, darbeyle, tehditle, yıkıcı siyasetle elde edebileceğini sananlar bizim milletimiz tarafından tasfiye edilmiştir" diye konuştu.

"İNŞALLAH 16 NİSAN'DA 8. DEFA YENİLECEKLER"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Son anayasa değişikliğinde olduğu gibi hala nasıl futbolun, inşallah onlardan kurtuluyoruz, holiganları varsa, hala holigan siyasetiyle netice almaya çalışanların bulunduğunu da görüyoruz. Fikirlerinin gücüne güvenemeyenler, yalana, iftiraya, hatta şiddete başvurmaktan çekinmediler" dedi.

"Milletten korkan, gençlerden çekinen bir anlayışla Türkiye'nin geleceği inşa edilebilir mi?" diyen Erdoğan, "Aslında bunların siyasette jübile zamanı çoktan gelmiş ama hala direniyorlar. Onun için de çıktıkları tüm maçlarda yeniliyorlar. Daha önce 7 defa yenilmişlerdi. İnşallah 16 Nisan'da 8. defa yenilecekler. İnşallah bu defa mesajı alırlar" şeklinde konuştu.

"BİZZAT YAŞADIM MAALESEF ÇOK CİDDİ DOLAPLAR DÖNÜYOR"

Olimpiyatlara da değinen Erdoğan, "Ülkemize henüz olimpiyatları getirememiş olabiliriz ama burada dönen dolapları da biliyorsunuz. Bizzat yaşadım maalesef çok ciddi dolaplar dönüyor. Hakkımız olduğu halde bize olimpiyatları vermediler. Bir kere olimpiyat yapmış olanlara, ikinci kez olimpiyatlar verdiler. Oralarda dönen dolaplara da bizzat şahit oldum, gördüm, biliyorum" dedi.

Sporda şiddetin önüne geçilmesi gerektiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Son dönemde önemli ölçüde azalttığımız sporda şiddeti de önümüzdeki süreçte alacağımız ilave tedbirlerle çok düşük seviyelere getireceğimize inanıyorum. Bir yasal düzenleme talebi olduğunu biliyorum. Bu yasal düzenlemeyle alakalı da şüphesiz ki federasyonun, Kulüpler Birliği'nin, tüm kulüplerle ortaklaşa, iyi çalışarak hazırlayıp sunacakları böyle bir teklifi inşallah parlamentomuz da süratle çıkaracaktır, buna inanıyorum" şeklinde konuştu.

"FUTBOL GÖRSEL BİR ZİYARETTİR"

Konuşmasında spordaki yatırımlardan bahseden Erdoğan, Beşiktaş'ın yeni stadını da örnek verdi. Erdoğan, "Açık ara mağlup olan dünya futbolunun marka takımlarının rövanşlarda nasıl kazandığını görüyoruz. Ben bugün bir Şeref Stadını bir de Vodafone Arena'yı düşünüyorum nereden nereye. Bu imkanların hiçbirine sahip olmayan kulüplerimizin olduğunu da biliyorum ama Türkiye nereden nereye geldi görmemiz lazım. Futbol görsel bir ziyarettir. Öyle futbolcular vardır ki biz onları sadece yetenekleriyle değil aynı zamanda dürüstlükleri, efendilikleriyle de hatırlarız. Kaleci Lastik Ömer'in ifadesiyle gözlerin bile yakalaması güç olan şiddetle şut çeken Metin Oktay'ı, Fenerbahçe ile özdeşleşen belki de dünyanın en kabiliyetli futbolcularından Lefter'i böyle hatırlıyoruz" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 37 yorum
reis bu ulkede okadar iyilik bilmez varki nekadar iyilik yaparsan okadar laf eder allah yardimcin olsun davan davamiz insallah
@aykutkarakurt7171 Türkiye tarihindeki en yüksek işsizlik oranı yüzde on iki ile bu sene ve dış borcumuz 2003 de 150 milyar dolar iken şimdi 800 milyar dolar bunlardan haberin varmı. Stad köprü yaparak ihaleciler cebini dolduruyor senin cebin doluyormu. Hülogg yapmayı bırakta biraz araştır.
Ülkenin her Tarafına bina yapsanızda dünyanın en fakir ülkeleri arasındayız ve Benzini 5.60 TL'den kullanıyoruz..
@isa_altuntas_1980 kullanma
taş binalarla kimseye yaranamazsın ! tarafsızlık için cumhurun başına geçtin ama sen ettiğin yemine bile sadık kalmadın ! hala kendi partinle iş tutup ülkede aayrımcılık yaratıyorsun !
demirören ekonomisi güçlü olan ülkeler futbolda başarılı oluyor buyurmuş. Meali futbolda başarı parayla doğru orantılıdır.. TFF nin başındaki soytarının dediği lafa bak.. O zaman ben niye lig tv alayım eve? veya neden maça gideym? nede olsa parası olan kazanacak ?
fetö diye bir yapılanma varsa sen bu yapılanmanın başısın demektir çünkü yanında o kadar çok fetöcü barındırıyorsun ki; saymakla bitmez. onları barındırma yanında yargıla o zaman büyüklüğü görelim adaletini görelim sayın cumhurBAŞKAN'ım
devletin yaptıgı bir fabrika açilişi ne zaman göreceğiz. stadlar insanların karnını doyurmuyor.
@cengizmavi Olanları satmaktan yapmaya fırsat bulamıyor.
@cengizmavi ISI ASI NE YAPACAKSIN GIT MACINI IZLE PARAN VARSA
devletin basinda bir tek ben varim telasiyla stat projesini bile o acikliyor,yarinda kismetse manav acilisinda olacak
çok ayıp ediyorsun ivedik.rakam çokk az.statları 100.000 hayya 200000 kişilik yap .çünkü bu ülkede mal çok.asgari ücretin 1400 tl olduğu bir ülkede insanları uyutmak için sen bl bol stat yap.sakın fabrika yapıp insanların ve devletin önünü açma.nasılsa millet mallaşmış koyunlaşmış.sen vc açnasanda seni alkışlarlar.
reis bu ulkede okadar iyilik bilmez varki nekadar iyilik yaparsan okadar laf eder allah yardimcin olsun davan davamiz insallah
reis bu ulkede okadar iyilik bilmez varki nekadar iyilik yaparsan okadar laf eder allah yardimcin olsun davan davamiz insallah
REİS DEDİYSE SORUN YOK YAPILIR.
@keynes28 İNŞALLAH EVET,
oğlum evde ne var.senin paran var bıbıcığım.sıfırla oğlum sıfırla.
Eskiden Kardeş Soydaş Azerbaycan AZ Tv yi izlerken hep ilahm aliyevi görürdüm. En basit işlere kadar çıkmasına güler ve bu adamın hiç işi yokmu diye büyük konuşmuşum işte; Sn Cumhurbaşkanımız her gün her an her dakika tvlerde. Ha dersenizki dünya lideri tabi çıkacak. Haklısınız; abd, ab, ingiltere, rusya,çin, Hindistan ve diğer ülkeler emrimizde, bir randövü alabilmek için ankarada kendilerini heder ediyorlar. Savaş uçak gemilerimiz okyonuslarda dünya barışını koruyor. Milletimiz dünyanın en zengini ve artanlarını aç milletlere zekat veriyor. Her şeyimiz laylom hatta ve yeniden layloylom!
yarın gene beni o kandırdı bu kandırdı dersin inanmıyorum yalancısınız
OY ALMAK İÇİN DEVLETİN TÜM İMKANLARI KULLANILIYOR MHP SEÇMEN %85 ORANIN DA HAYIR DİYECEK
BURADAKİ AMAÇ 19 MAYIS İSMİNİ DEĞİŞTİRMEK.
REİS KİM TUTAR SENİ BAŞKENTE YAKIŞAN BUDUR DÜNYA NIN HER BAŞKENTİNDE BİR ÖNEMLİ STAD OLUR VE MİLLİ MAÇLAR ORDA OYNANIR AMA NE YAZIK Kİ SİZİN TAKLACI BAŞKAN VARYA HEP KENDİNE ÇALIŞTI HEMDE BELEDİYE KAYNAKLARINI SÖMÜREREK ARTIK GEREĞİ BİLGİLERİNİZDE
"19 Mayıs Stadı" adı yıkılmaz umarım...
@alisuateser SIMDIDEN SAYIN RECEB BEYE SORUYORUM STADIN ADI 19 MAYIS OLACAKMI
ne sazanlar var bu ülkede ya,adam deseki cennetin bir köşesi yapacam türkiyeyi siz yine oy almak için yapıyor diyeceksiniz,komiksiniz ama umurumuzdada değilsiniz,yürü reis zafer İNANANLARINDIR...gençlik arkanda
@emirr7.2 Cennetle kıyaslamak terbiyesizliktir. Haddini bil.
Ankaralı olarak sevindim. Şu anki stadyum en az 60 yaşında. Kapasite yeterli değil, 60 yıl öncesine göre yapılmış. Şu an beton yorgunu, Derbi maçlarında stada girerken endişeleniyorduk. Çok sevindirici bir karar.
FUTBOL ZİRVESİMİ?SİYASET ZİRVESİMİ?FUTBOLUN OLDUĞU YERDE SİYASET KONUŞMA NIN EN ANLAMI VAR.
@kemalbulgan Fıtratına Ters...Genetiği siyaset artık...Heleki HAYIR çıkcak ya telaş var...
YANDAŞLAR HABİRE KÖŞE DÖNÜYOR,KÖPRÜ,METRO,HAVAALANI,CAMİ DERKEN ŞİMDİDE STAT ÇIKTI.VAY Kİ NE VAY.
Ülkeye stadyum ve cami eksik maşallah...Stadyumlara kaç kişi gidiyor haberi var mı REİS in...Reis halkla dalga geçiyor galiba bizim mi haberimiz yok...
sen hırsızları şikecileri aklamaya calısırsan elın gavrru sana kıcıyla guler.sıyası hayatında yaptıgın en buyuk yanlıs şike süreci ve acılım surecı.hala haatnızda dıretıyorsunuz.
Babası az daha ağlasın diye Evet veriyo Demirören bey.
inşaat dışında bir projeniz neden yok sayın cumhurbaşkanı? Sürekli inşaat, sürekli inşaat. Allah (cc) kalplerdekini bilir unutmayın, bir gün öleceğinizi de unutmayın. Kul hakkı yemeyin olur mu
mujdeye bak mucdeye otoyol gibi kopru yaptırıpta birilerini zengin etme gib iş aş mujdeli suslu boyalu kuru projeleri geç
Demirören kadar kaypak yalaka beceriksiz biri yok şu alemde evet diyor sırf yalakalık rant için onursuz herif gururun yok bjk yi batırdı sıra ülkeyi batırmakta yalakalar sizi
Rüsvetin en alasi. Hemde cumhur reisi tarafindan.kimin malini kime daitiyorlar?
Diğer Haberler