İmam Hatip Lisesi'nde Hadise krizi

Yeni Akit gazetesi, İmam Hatip Okulları'na dağıtılan İngilizce ders kitaplarında şarkıcı Hadise'ye yer verilmesine tepki gösterdi. Gazete, 'İmam Hatip Okulları'na dağıtılan İngilizce kitabında her fırsatta kendi vücudunu teşhir etmekten başka hiçbir meziyeti olmayan, Hadise isimli şarkıcı ve dansözün 'örnek' olarak gösterildiği belirlendi' ifadelerini kullandı.

İmam Hatip Lisesi'nde Hadise krizi

DERS KİTABINDA "ÖRNEK" GÖSTERİLİYOR

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından İmam Hatip Ortaokulu 7. sınıf öğrencilerine verilen İngilizce kitabının konuşma pratiklerine ilişkin bölümünde, şarkıcı Hadise'nin konserlerinde çekilmiş görüntüler, İngilizce diyalog kurgularıyla birlikte verildi.

Bu duruma tepki gösteren Yeni Akit, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün sorumluluğun kendilerinde olmadığını, kitabın Talim Terbiye Kurulu onayıyla basılıp dağıtıldığını söylediğini belirtti.

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı'nın ise konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçındığını söyleyen gazete, "Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın söz konusu durumla ilgili harekete geçmesi ve İmam Hatip Okulları'nda okutulan İngilizce kitabında toplum değerleriyle uyuşmayan görsel ve bilgiler doğrultusunda hızlı adımlar atması bekleniyor." dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
Ah bu yobazlar..
yeni akit bu sefer doğru yazmış.:))
akittttttttttt :) aga adamların ruhu sapık hadise onları bozar :)))) bunlar ten renginden tahrik olan insanlar :D
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler