SPOR

İngiltere Futbol Federasyonu, Harvey Elliott'a 14 gün futboldan men cezası verdi

İngiltere Futbol Federasyonu (FA), Liverpool'un 16 yaşındaki oyuncusu Harvey Elliott'a, sosyal medya hesabından paylaştığı bir videoda Harry Kane'e hakaret etmesi sebebiyle 14 gün futboldan men ve 350 sterlin para cezası verirken oyuncunun 4 aylık zorunlu eğitim almasını da kararlaştırdı.

İngiltere Futbol Federasyonu, Harvey Elliott'a 14 gün futboldan men cezası verdi

Federasyonun internet sitesinden yapılan açıklamada, "Harvey Elliott, sosyal medya hesabından hakaret içeren bir video paylaşarak FA kurallarını çiğnemiştir. Oyuncuya 14 gün futboldan men ve 350 sterlin para cezası verilmiştir. Liverpoollu kanat oyuncusu ayrıca FA'nın vereceği yüz yüze eğitimine katılmak zorundadır." ifadeleri kullanıldı.

Oyuncuya verilecek eğitimin detaylarının FA tarafından belirleneceği ve 4 ay süreceği, ayrıca oyuncunun eğitimi başarı ile tamamlayamaması halinde futbol ile ilişiğinin kesileceği duyuruldu.

Açıklamada Elliott'ın, Tottenhamlı yıldız Harry Kane'e hakaret ettiği videoyu paylaştığında Fulham'da forma giydiği fakat paylaşımın Liverpool'a transfer olmasıyla ulusal çapta gündem olduğu hatırlatıldı.

İngiliz oyuncunun, Harry Kane'den özür dilediği aktarıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
İngilizler bu yüzden gelişiyor çocuk daha 16 yaşında falan denmiyor basıyorlar uygun bir cezayı bizde gene futbolcu barda başkasının eşini rahatsı ediyor haklı mı haksız mı diye aylarca tartışılıyor başkaları silah çekiyor diğerine e dava senelerce sürüyor hiç disiplin cezası yok her iki olayda onuda geçiyorsunuz adam en kritik maçta kırmızı kart yiyor boşuna ceza yok sonra futbolumuz neden gelişmiyor Federasyon Düzgün Çalışmıyor 14 gün iki maç eder birde para cezası ve tedavisi var adamlar ne yapacaklarını biliyor Türk Ata sözümüz vardır Ağaç Yaşken Eğrilir diye gençken öğrenmeli bazı şeyleri
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler