İstanbul'da okulda tepki çeken görüntü

Çekmeköy’de bir ilkokulun öğrencileri üzerinde 'besmele', 'peygamber' gibi dini kavramların yazılı olduğu kağıtların üzerine ayaklarıyla bastırıldı. Çocukların kağıtları ayakları altına aldığı görüntüler sosyal medyada büyük tepki çekti. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü o görüntülerle ilgili soruşturma başlattı.

Çekmeköy’de bir ilkokulda öğrenciler, iddiaya göre, üzerine 'besmele', 'peygamber' gibi kelimelerin yazılı olduğu kağıtların üzerine ayakları ile bastırıldı.

Sosyal medyada paylaşılan o görüntüler vatandaşlardan büyük tepki aldı. Öte yandan, polis, görüntülerin sosyal medyada yayılması üzerine harekete geçti.

AW840650_02

POLİSLER İNCELEME YAPTI

Okula gelen polis ekipleri olayla ilgili inceleme yaptı. Cep telefonu ile çekilen görüntülerde çocuklar üzerinde yazı bulunan kağıtların üzerine basıyor.

AW840650_03

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü o görüntülerle ilgili soruşturma başlattı.

Çekmeköy’de ilkokulda kaydedilen görüntülerle ilgili İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “İlimiz Çekmeköy ilçesi, Çekmeköy ilkokulunda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi esnasında çekilen ve yayın organlarında yer alan görüntülerle ilgili olarak 28.10.2019 tarihinde müdürlüğümüzce gerekli inceleme ve soruşturma işlemi başlatılmıştır” ifadeleri yer aldı.

Kaynak: İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 94 yorum
1940 ların baskıcı CHP zihniyeti hortlatılmak isteniyor. Bu yüzden terörle bağlantısı kesin olan CHP KAPATILSIN diyorum.
ya sen nasıl bir cahilsin ????
Çok biliyon sen, onun için kime oy verdiğin çok belli cahilsin çünkü. tüm senin gibi vasıfsızlarda böyle düşünüyor
Yazık çok yazık
aslinda sen ve seni gibi beyne sahip kiisler bu dunyadan kapatilmali
cehaletin herşeyinden tescilli senin
#fahri2511 Bu işi yapanlar senin gibi provakatörler dır , iki üç gün içinde olay aydınlanır.
senin gibiler icin feto teror orgutu degil sanirim. pkk sadece teror orgutu digerleri masum. feto teror orgutu diyen chp idi senin gibiler hoca efendi diyordu. kim hakli cikti. sana tavsiyem uc dusun bir yaz
Allah'ın dan bul CHP sizden daha muslumandir.ve bunu 17 yıldır net biçimde gördük...
Çok cahilsin sen ve senin gibileri ancakbamerikan uşaklığı yapar
savcı bey kesinliğini halklada paylaşın delillerinizle sunun bilinçlendirim bizi lütfen
İnsanların mukaddes değerlerine saldırmaktan nasıl bir haz duyuyorlar bu nasıl sapkın bir düşünce tarzı insanın havsalası almıyor
haber doğru ise kesınlıkle kasıt vardır amac bellı toplumda huzrsuzluk cıkarmak bunun aklı selım olan bırı bılır boyle seyler toplumda hoş görülmez bırde bu davranıslar okulda ıse sozde eğitimciler ise
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler