SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

İşte Milli Takım'ın ve diğer ülkelerin aldığı primler

Milli Takım'da son dönemdeki başarısız sonuçların ardından tartışılan primlerin miktarı gün yüzüne çıktı. Ay-yıldızlılar EURO 2016'nın uzak ara en çok prim alan takımı konumunda bulunuyor.

UEFA’dan gelen 8 milyon Euro’yu bölüşen futbolcular kriz çıkardı. Oysa 11 ülke oyuncularına tek kuruş prim vermedi. Milli Takım oyuncuları 500 bin Euro'yu bulan prim aldı. Bizden sonra 2. sırada olan Galler'de dağıtılan prim 100 bin Euro'ydu..

EURO 2016'da 2'de 0 yaparak büyük moral bozukluğu yaşatan A Milli Takımımız bu kez de prim skandalıyla sarsıldı. UEFA'nın Türkiye'ye Avrupa Şampiyonası'na katılım primi olarak 8 milyon Euro vermesiyle tatsızlığın ilk adımı atıldı. Terim'in bu primleri bazı oyunculara 500 bin Euro'nun altında vermesi kriz yarattı. Futbolcuların bazıları az para aldığı gerekçesiyle isyan bayrağını çekti. Ancak bu parayı beğenmeyen oyuncuların unuttuğu bir gerçek vardı. UEFA'nın ülkelere dağıttığı katılım payını Fransa, Almanya, İtalya, İngiltere, İspanya, Belçika, Portekiz, Ukrayna, Hırvatistan, İsviçre ve Rusya olmak üzere toplam 11 ülke kendi futbolcularına dağıtmadı. Futbolda ekol olmuş bu ülkeler futbolcularına tek kuruş dağıtmazken Milli oyuncular dağıtılan yüksek primi bile beğenmedi.

FRANSA'DA BİLE ŞAMPİYONLUK PRİMİ 300 BİN EURO

Futbolcularına prim dağıtan ülkelerdeki rakamlar oyuncularımıza verilen primlerin yanında düşük kaldı. Türkiye'den sonra en yüksek primi veren Galler'de bu rakam 100 bin Euro'yu geçmedi. Onları 80 bin Euro'yla Macaristan ve İzlanda izledi. Fransa'nın şampiyon olduğu takdirde dağıtacağı primin 300 bin Euro olacağını hesaba katarsak Milliler'in prim isyanının ne kadar anlamsız olduğu gözlerimizin önüne serilir.

MİLLİ TAKIM PRİM YORUMLARI

İLKER YAĞCIOĞLU:TURNUVA SONRASI KONUŞULMALIYDI

Böyle bir ortamda prim mevzusunu gündeme taşımak doğru değil. Bu turnuva sonrasında konuşulur. Bizim dönemimizde böyle birşey yoktu. Biz Hollanda'yı yendiğimizde sadece 10 bin dolar prim almıştık. Bunu da hiçbir şekilde gündeme getirmezdik.

OKTAY DERELİOĞLU: FUTBOLCULAR YANLIŞ YAPIYOR

Eğer bu haberler doğruysa oyuncular büyük bir yanlışlık içinde. A Milli Takım forması altında prim tartışması geçemez. Bu futbolcuların durumu zaten iyi. Böyle bir kavganın içine girilmez. Bayrak söz konusuyla prim ve para asla konuşulmamalı.

EVREN TURHAN: ÖNEMLİ OLAN BAYRAKTIR

Biz her zaman milli duygular içinde mücadele ederdik. Eğer böyle birşey varsa bu yanlış. Tüm dengeleri bozar. Para en son planda olmalı. Önemli olan bayrak. Çünkü oradaki insanlar zaten yüksek kazanıyor. Primlerle servete konacak halleri yok...

Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler