Mynet Trend

         

Jeffreys Körfezi

Jeffreys Körfezi

Genel Bilgiler

J Körfezi'nin Supertube Dalgaları Köy nüfusunun büyük olduğu, Güney Afrika ve Doğu Kap Bölgesi'ndeki Jeffreys Körfezi'ne gideceğinizi hiç ummuyorsunuz.

J Körfezi'nin Supertube Dalgaları

Köy nüfusunun büyük olduğu, Güney Afrika ve Doğu Kap Bölgesi'ndeki Jeffreys Körfezi'ne gideceğinizi hiç ummuyorsunuz. Sörfçülerin favori mekanı olmakla birlikte, Jeffreys Körfezi'nin (Afrikaca'da Jeffreysbaai) belirgin özellikleri 1960'larda 'Sonsuz Yaz' (Endless Summer) isimli bir belgeselle anlatılmış.

Jeffreys Körfezi'nin ön kısmı, kilometrelerce, bitmek bilmeyen mükemmel plajlarla çevrili. Ancak, gezinti yerleri sadece kumsal kısmıyla sınırlı değil. Sörfçüler için onların hareketlerini sağladıkları güçlü bir duvar ve üst resiflerden gelen şişkin enerji çekimiyle, sörfçüler için dünyadaki en iyi yer. Eğer sörf yapmayı öğrenmek istiyorsanız, bunun yeri tam olarak burası.

Doğu Kap'taki yıl boyu ortalama sıcaklıklar, burada olmaktan hoşnut olmanızı sağlayacak. Eğer sörf yapmaktan hoşlanmıyorsanız, hala buranın keyfini çıkarabileceğiniz aktivitelere yönelebilirsiniz. Örneğin Kabeljous Doğal Rezervi'ne giderek uzun engebe yürüyüşleri yapabilirsiniz.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön