KADIN

Koç Burcu Aylık Yorumu

KOÇ

1-5 KASIM ARASI

Sevgili Koçlar 4 Kasım saat 08:23 Boğa burcunda oluşacak Dolunay, maddi-manevi anlamda güvende olma arzumuzu belirleyicidir. Şöyle bir ilişkilerimize bakarız, sonra iş hayatımızı gözden geçiririz ve durum değerlendirmesi yaparız. Kaynak olarak dışarıdan gelen destekler yetersiz ise veya kredi, miras veya eş-iş ortağı yoluyla sorun yaşanıyorsa, doğal olarak kendimizi garantiye alabilmek için yollar araştırırız. Ancak bunların mutlaka gerçekçi şekilde ele alınması şarttır. Problemden kurtulayım diyerek, bir başka probleme yol açmamak gerekir. Güneş-Akrep burcunda olduğu için, nereden ne gelir diyerek düşünüyoruz. Ancak Ay-Boğa burcunda ona buna güvenme, sen elindekine bir bak diyor. Durum böyle olunca canımız sıkılıyor fakat aklımızın başımızda olması gerekiyor. Diyelim ki eşimizin mali durumu sıkıntılı biz burada sadece kendimizi düşünerek hareket edemeyiz. Tabii ki destek olacağız. Fakat bu desteğin neden gerekli olduğunu iyi tespit etmek lazım. Eşimiz neden zor durumda, bu konuda haklı gerekçeleri var mı, rahatsız mı, işinde mi sorunlar var diye bakalım. Belki de kendi yarattığı bir problem değil, dış etkenler nedeniyle sıkılmıştır. Bu durumda ona destek olmamız gerekir. -aman bana ne diyemeyiz. Aynı şekilde iş ortaklığında da bu bakış açısı adil olur. Dolunayın yöneticisi Venüs, Uranüs ile karşıtlık oluşturacak. Bu Dolunayda maddi-manevi güvence arzumuzun temelinde ilişki konuları ön planda gözüküyor. Uzun zamandır problemli bir ilişki yaşıyorsak, bir de maddi açıdan zor durumdaysak, ya buna çözüm bulacağız veya bu ilişkiyi noktalayacağız. Ancak biraz önce belirttiğim gibi, sorunların kaynağına inmek lazım. Bekar Koçlar bu Dolunayda, özgürlüklerinden taviz vermek istemezler. Evet belki ilgilerini çeken bir partner olabilir veya bir teklifle karşılaşırlar. Ancak burada güvence önemli olduğu için, partnerin maddi durumuna bir bakacağız. Bu yeterli ise, belki düşünebiliriz. Değilse, kendi aşım kaygısız başım diyeceğiz. Peki, kaygısız mıyız? Hayır, çünkü bir şeye dayanarak, güvenerek veya çıkarcı düşünerek ilişkileri değerlendiremeyiz. Adil, tarafsız ve mantıklı şekilde para-iş-aşk konularını ele almamız gerekecek.

05 Kasım saat (22:19)-03 Aralık saat (10:34) tarihleri arasında Merkür-Yay burcunda ilerleyecek. Bu bir keşif sürecidir. Gayet olumlu buluyorum. Bir yandan yeniliklere hevesli olacağız diğer yandan uygulayacağız. Bildiklerimizi başkalarıyla paylaşacağız. Değişimler hayatımızda faydalı şekilde gelişecek. Medya, yayıncılık konularında ihtisas görebilir, içinde yer alabiliriz. Daha çok okuyacağız, fikir sahibi olacağız ve ufkumuz genişleyecek. Eğitimden ticaret hayatına kadar geniş bir alanda hızlanma görülecek. Yolculuklar, yeni yerler görmek, tanışmak, konuşmak, iletişimde bulunmak bizi mutlu edecektir. Merkür-Yay burcu geçişinin dikkat edilmesi gereken dikkat edilmesi gereken yönleri vardır. Çabuk kararlar verilir hemen uygulanmak istenir. Ben, dikkatli bir gözlemde bulunmanızı doğru bilgiye ulaşmak için araştırmanızı tam emin olmadan hayati kararlar vermemenizi tavsiye ediyorum. 3-23 Aralık tarihlerinde Merkür Yay burcunda gerileyecek. Tüm burçlar, yukarıda belirtilen konulardaki işler tekrar gündem maddemizde yer alacak.

6-12 KASIM ARASI

7 Kasım saat 14:38-01 Aralık saat 12:14 arasında Venüs-Akrep burcunda ilerleyecek. Bu süreç çıkarlarımız öne aldığımız, biraz da hırslandığımız, ilişkimizde kontrolü elimizde tutmak yanlısı olduğumuz zamandır. Cinsellik bir hayli ön plandadır. Hatta ayrılmak istemeyen Koçların, partnerlerini elde tutabilmek için başvurdukları bir etkileme aracı gibidir. Mali konularda da, çıkarlarımızı gözetiriz. Buna uygun ilişkilerde bulunuruz. Boşanma davalarında, miras taksiminde, eğer bir haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsanız yanına bırakmazsınız. Venüs sürecinde, durumunuzu iyice gözden geçiriniz. Aranızda menfaat çatışmaları oluşmasın. Sorumluluklarınızın arttığını bilerek sıkı çalışınız. Miras, hisseli paraların ve ortaklıkta kazanç gibi konuların da bu süreçte dürüst bir şekilde düzenlenmesinde yarar var.

13-19 KASIM ARASI

Sevgili Koçlar 18 Kasım saat 14:42 tarihinde Akrep burcunda doğacak Yeniay, başkalarıyla olan maddi ilişkimizi derinlikli bir şekilde gözden geçirmemizi sağlayacaktır. Burada önemli olan, birbirimize karşı ne kadar açık ve dürüstüz. Fakat çıkarlar tabii ki önemli. İsteriz ki, kazanan biz olalım. Miras konusunda kendi hakkımıza düşeni önemseriz. Kredi çekerken, düşük faizli olanı tercih ederiz. Bir ilişkide cinsellik, tutku ön planda olabilir. Ancak bir önemli husus ilişkide her iki tarafın da, birbirinin haklarını gözetmesidir. İşte bütün bu kriterler bu Yeniayda bilhassa öne çıkıyor. Biz haklarımıza sahip çıkıyoruz. Ancak gerektiğinde uzlaşmayı, anlaşmayı da gözden kaçırmadan kararlar alıyoruz. Bize yönelen maddi destek varsa, sözgelimi evlenmeyi düşünüyorsak, eşimizin maddi durumunu önemseyeceğiz. Aynı zamanda sevgi olgusunu da önem vereceğiz. Aklımız başımızda diyebiliriz. Biz bir iş ortaklığı kuruyorsak, karşılıklı olarak sözleşme yapacağız. Kim ne alacak, kim ortaya ne koyacak bileceğiz. Bu ortaklıkta her şeyin hukuk anlamında doğru düzenlenmesini önemseyeceğiz. Bu Yeniayın bir başka yönü, değişim ve yeniliklere de açık olacağız. Araştıracağız, görüşeceğiz, iletişimde bulunacağız. Böylece hem ilişki hem maddi ortaklıklarda farklı seçenekler, fırsatlar karşımıza çıkabilir mi diye bakacağız. Durumumuzu, her yönüyle inceleyerek, maddi ve manevi anlamda kişisel gelişimimizi önemseyeceğiz.

20-30 KASIM ARASI

22 Kasım-21 Aralık tarihleri arasında etkili Güneş-Yay burcu geçişi, ilgilendiğimiz alanlarda bilgi sahibi olmak, yeteneklerimizi geliştirmek, insanlarla pozitif ilişkiler kurabilmek yönünde gayet faydalıdır. Ayrıca yabancı ülkelerde yerleşim veya kendi ülkemize geri dönüş konusunu tekrar bir ele almak, yolculuklar yapmak, felsefe, yasal konular, yabancı kişilerle ilişki kurmak yönünde de bir etkiyi sahiptir. Güneş-Yay geçişinde Satürn etkisini göz ardı edemeyiz. Bu ilerleme ve genişleme arzumuzun gerçekçi manada ve sorumluluk çerçevesinde geçtiğimiz yıl olduğu gibi ele alınmasında yarar vardır.

KASIM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-6-10-19-20-24-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 8-14-15-22-23
Aşkta En Şanslı Günler : 10
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 4
Yeniay : 1-2-3-28-29-30
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 14-15-16
(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Aşk Uyumu

Yükselen Burç