YURTHABER

Kamyon şaha kalktı

Balıkesir'de damperi açık unutulan hareket halindeki kamyon Emniyet Müdürlüğü önündeki dev demir taka çarptı.

Kamyon şaha kalktı

Balıkesir'de damperi açık unutulan hareket halindeki kamyon Emniyet Müdürlüğü önündeki MOBESE kameralarının da bulunduğu dev demir taka çarptı. Damperi demir köprüye takılan kamyon şaha kalkarak durunken, olayda şans eseri ölen ve yaralanan kimse olmadı.

Olay dün gece yarısı Balıkesir şehir merkezinde meydana geldi. Özel bir hafriyat şirketine ait son model damperli kamyon, şehir merkezinde yıkımı yapılan eski PTT binasından aldığı moloz-hafriyat yükünü Yeni Sanayi Sitesi 2. kapıdaki şantiye sahasına boşalttı.

R.M.'nin kullandığı 335 NH 584 plakalı kamyonun sürücüsü hafriyatı boşalttıktan sonra tekrar şehir merkezindeki inşaat alanına dönmek için harekete geçti. Ancak, boşaltma işleminden sonra damperi indirmeyi unuttuğu belirtilen kamyon Balıkesir merkeze girişte Emniyet Müdürlüğü'nün önünde bulunan 6.15 metre yüksekliğindeki emniyete ait araç sorgulama kameralarının da bulunduğu dev demir köprüye takıldı. Damperi demir taka takılan kamyon birden şaha kalkarak havada askıda kaldı.

Kamyon şaha kalktı | video.mynet.com

Büyük gürültü kopan kazada şoka giren sürücü uzun süre kendine gelemedi. Polislerin müdahale ettiği olayda itfaiye ekiplerinin kurtardığı sürücü R.M. ambulansla hastaneye kaldırılırken girdiği şok yüzünden konuşamadı. Akıl almaz kazada havada askıda kalan kamyon dev kurtarıcılar vasıtasıyla saatler süren çalışmanın ardından indirilip çekildi. Başka bir tehlikeye yol açmaması için kaynak makineleriyle kesilen dev demir köprü parçalanıp olay yerinden kaldırıldı.

Çevredeki evlerden kopan gürültüye uyanan vatandaşlar ise gördükleri manzara karşısında şaşkınlık içinde kaldılar. Sabah saatlerine kadar süren çalışma esnasında Balıkesir merkeze olan yol tek yönlü olarak araç trafiğine kapatıldı. Balıkesir'deki damperli dehşet anı emniyetin MOBESE kamerası tarafından da kaydedildi. Trafik kazasında emniyete ait görüntüleme sistemleri zarar görürken tamamen kullanılamaz hale geldi.
Trafik kazaları arşivine en ilginç görüntülerden biri olarak giren akıl almaz kazayla alakalı soruşturma ise sürüyor