YURTHABER

Kardeşlere haraç bıçağı

Adana'da berberlik yapan iki kardeş, haraç vermedikleri gerekçesiyle birer gün arayla kollarından bıçaklandı.

Kardeşlere haraç bıçağı

Adana'da berber 25 yaşındaki Fatih Elma ile ağabeyi 27 yaşındaki Fuat Elma, haraç vermedikleri gerekçesiyle birer gün arayla kollarından bıçaklandı.

Merkez Yüreğir İlçesi'nin Havutlu Mahallesi'nde dün öğle saatlerinde erkek berberi Fatih Elma'nın yanına gelen 26 yaşındaki Ayhan Yılmaz parası olmadığını belirtip, "Bana bir bira parası ver" diyerek harçlık istedi. Yılmaz'a "Ben kimseye haraç vermem, git başkasından iste" diyen Elma ile şüpheli arasında tartışma çıktı. Cebindeki bıçağı çeken Ayhan Yılmaz, Fatih Elma'yı sol kolundan yaraladı. Hastaneye kaldırılan Fatih Elma, tedavisinin ardından taburcu edildi. Kaçan Yılmaz bugün yine aynı berbere gelerek bu defa Elma'nın ağabeyi Fuat Elma'yı tehdit ederek, "Kardeşinin başına gelenleri gördün. Aynı şeyin başına gelmesini istemiyorsan bundan sonra her geldiğimde bana para vereceksin" diyerek bıçakla sağ kolunu kesti. Kolundan kan akmaya başlayan Fuat Elma, işyerinden aldığı bıçakla saldırganı kovalamaya başladı. Fuat Elma, yolda yakaladığı Ayhan Yılmaz'ı kalçasından bıçakladı.

Her iki yaralı da çevredeki vatandaşlar tarafından çağrılan ambulansla Adana Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavisi tamamlanan Fuat Elma, "Uyuşturucu bağımlısı, sürekli gelip para istiyordu. Kardeşimi para vermediği için kolundan bıçakladı. Bu gün de benim yanıma geldi benden istedi. Ben vermeyince bana da saldırdı. Ben de ona karşılık verdim" diye konuştu.

Tedavilerinin ardından İlçe Jandarma Komutanlığı'na götürülerek ifadeleri alınan Ayhan Yılmaz ile Fuat Elma, Cumhuriyet Savcısı'nın talimatıyla serbest bırakıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
nasıl ya serbest mi borakıldı haraç isteyen iki adamı yaralayan adam serbest mi bırakıldı yuhhhhhh adalete bak bu adam yarın yine gider dükkana bu sefer ya ölür ya öldürür sonrada yaşasın adalet deriz
İçimden çok şey geçiyor. Ama yayınlanmaz diye yazmıyorum. Meslek edinen ve ekmegini çıkaranlara yapılana bak. Nerden alıyorlar bu cesareti. Bükeceksin boynunu şeref......in. lime lime edeceksin. Ne hakla istersin. Allahım bu tiplerden sen koru.
manavdan ayva çal 3 sene hapis ye, 2 adam bıçakla kaldı ki kan kaybı atar damar vs. ölümle sonuçlanabilir. üstelik haraç maksadıyla ve serbest kal. iyiymiş. herkese tavsiye ediyorum.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın