Katliamın En Küçük Kurbanı Veysel’in Öğretmeninden Mektup Var!

''Şimdi söyle güzel gözlü güzel yürekli çocuğum nasıl anlatayım arkadaşlarına barış sözcüğünün anlamını?''

Katliamın En Küçük Kurbanı Veysel’in Öğretmeninden Mektup Var!

Ankara'da KESK, DİSK, TMMOB ve TTB'nin çağrısı üzerine çeşitli sivil toplum kuruluşlarının ve siyasi partilerin de destek verdiği Barış Mitingi öncesinde gerçekleşen bombalı saldırıda 9 yaşındaki Veysel Atılğan da Birleşik Taşımacılık Sendikası üyesi olan babası İbrahim Atılğan ile birlikte hayatını kaybetti.

Veysel'in ardından öğretmeninin yazdığı mektup ise yüreğimizi acıttı.

“Sevgili öğrencim Muhammed Veysel Atılgan, küçücük bedeninde taşıdığın kocaman yüreğinle barış dediğin için babanla el ele katillerin hedefi oldun. Başkentin göbeğinde faşist saldırıya maruz kaldın. Arkadaşlarınla daha dün mendil kapmaca oynarkenki coşkun gözlerimin önünden gitmiyor. Şimdi söyle güzel gözlü güzel yürekli çocuğum nasıl anlatayım arkadaşlarına barış sözcüğünün anlamını?

Ben bu dersi seni anmadan nasıl veririm? Seni, barış sözünü kullanmadan anlatırsam eksik olur, barış dersem peki arkadaşların sormaz mı ‘barış ölüme eş mi öğretmenim?’ diye. Küçücük bedenin ağzı salyalı katillerin hangi egolarını tatmin etti acaba? Güzel gözlü, güzel yürekli oğlum sana söz, oturmaktan hoşlandığın o cam kenarındaki yerin hep senin olacak. Barışın güvercini sensin artık benim için…“

Sabahat Yıldırım

” Öyle bir ölsem

Öyle bir ölsem çocuklar

Size hiç ölüm kalmasa.”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler