YURTHABER

Kepez’e hizmet edenlerin isimleri caddelerde yaşayacak

Kepez Belediye Meclisi, yaptıkları hizmetlerin unutulmaması için eski Adalet Partisi Antalya Milletvekilleri Galip Kaya, Hasan Fehmi Boztepe, Cumhuriyet Senatosu Antalya Senatörü Mehmet Pırıltı ile Şehit Piyade Uzman Onbaşı Turgut Burkay Korkmaz’ın isimlerini caddelere verdi.Daha öncede de yaptığı tesislerine, bulvarlarına, caddelerine ve yeşil alanlarına birçok önemli şahsiyetin ve şehitlerin isimlerini veren Kepez Belediyesi, Antalya’ya hizmet etmiş siyasetçilerin ve şehitlerin hatıralarını, isimlerini kalıcı eserlere vererek yaşatmaya devam ediyor.Kepez Belediye Meclisi, Temmuz ayı olağan toplantısında yakın tarihte vefat eden Antalya siyasetinin önemli isimlerine ve şehitlerine karşı vefa görevini bir kez daha yerine getirdi.AK Parti ve MHP grubu, yakın geçmişte hayatını kaybeden Antalya Milletvekillerinin, terörle mücadele şehit olan güvenlik görevlilerinin isimlerinin caddelere verilmesi amacıyla Meclise önerge verdi.

Kepez Belediye Meclisi, yaptıkları hizmetlerin unutulmaması için eski Adalet Partisi Antalya Milletvekilleri Galip Kaya, Hasan Fehmi Boztepe, Cumhuriyet Senatosu Antalya Senatörü Mehmet Pırıltı ile Şehit Piyade Uzman Onbaşı Turgut Burkay Korkmaz’ın isimlerini caddelere verdi.
Daha öncede de yaptığı tesislerine, bulvarlarına, caddelerine ve yeşil alanlarına birçok önemli şahsiyetin ve şehitlerin isimlerini veren Kepez Belediyesi, Antalya’ya hizmet etmiş siyasetçilerin ve şehitlerin hatıralarını, isimlerini kalıcı eserlere vererek yaşatmaya devam ediyor.
Kepez Belediye Meclisi, Temmuz ayı olağan toplantısında yakın tarihte vefat eden Antalya siyasetinin önemli isimlerine ve şehitlerine karşı vefa görevini bir kez daha yerine getirdi.
AK Parti ve MHP grubu, yakın geçmişte hayatını kaybeden Antalya Milletvekillerinin, terörle mücadele şehit olan güvenlik görevlilerinin isimlerinin caddelere verilmesi amacıyla Meclise önerge verdi. CHP ve İYİ Parti gruplarının da destek verdiği önergeler, tüm meclis üyelerinin kabul oyuyla meclis gündemine alındı.

Antalya milletvekillerinin isimleri Kepez’in caddelerinde
Beşkonaklılar Mahallesi’ndeki 4416 Sokak’a, Adalet Partisi (AP)’nden 12. ve 13’ncü dönemlerde Antalya Milletvekilliği yapan Manavgat doğumlu Dr. Hasan Fehmi Boztepe’nin ismi verildi. Adalet Partisi’nden 1977-1980 yılları arasında 16. dönem milletvekili olarak görev yapan Korkuteli doğumlu Galip Kaya’nın ismi ise Kültür Mahallesi’nde yaşatılacak. Mahalledeki 3816 Sokak’ın ismi, Galip Kaya Caddesi oldu.
Cumhuriyet Senatosu Antalya Üyeliği (7 Haziran 1964