SPOR

Kerem Demirbay: Zaten Türkiye için oynayamazdım

Türk ve Alman futbol federasyonları arasındaki yarışta tercihini Almanya'dan yana kullanan Kerem Demirbay sessizliğini bozdu. 'Zaten Türkiye'de oynayamazdım' diyen Kerem Demirbay'ın bu açıklaması kafaları karıştırdı.

Kerem Demirbay: Zaten Türkiye için oynayamazdım

Kerem Demirbay’ın milli takım tercihinde Türkiye ile Almanya arasında gidip gelmesi düne damgasını vurmuştu. Yıldız futbolcu yaşanan olaylarla ilgili olarak Bild gazetesine konuştu. Gazeteye göre sadece Almanya vatandaşı olan Kerem Demirbay, Türkiye Futbol Federasyonu’nun daima kendisinden Türkiye için oynamasını talep ettiklerini söyledi. 15 Mayıs’ta bir federasyon yetkilisinin yanına gelerek dün TFF’nin sitesinde de yayınlanan mektubu kendisine verdiğini kaydeden Demirbay, içeriğini incelemeden kağıda imza attığını söyledi. Joachim Löw’le Salı akşamı uzun bir konuşma yaptıklarını belirten futbolcu Alman milli takımını seçmeye karar verdiğini söyledi.

Bild, TFF’nin web sitesinde yayınlanan mektupta geçen ‘Hem Türk hem de Alman vatandaşlığı statüsüne sahibim’ ifadesinin de yanlış olduğunu savundu. Gazete Kerem Demirbay’ın Türkiye’yi seçseydi bile Milli Takımda oynayabilmesi için vatandaşlık başvurusu yapması gerektiğini yazdı. Alman DW’in Türkçe sayfası ise Kerem Demirbay’ın çifte vatandaş olduğunu savundu. DW, oyuncunun danışmanı Tobias Sander’in DPA’ya yaptığı açıklamada TFF’ye yapılan başvuruyla Kerem’in çifte vatandaş olduğu iddia edildi. Der Spiegel’e konuşan Kerem Demirbay ise “Benim sadece Almanya Milli Takımı’nda oynama hakkım bulunuyor. Zaten Türkiye için oynamam imkansız’ açıklamasında bulundu.

Bu arada Oliver Bierhoff ise ‘Oyuncunun kararını anlayabiliyoruz. Bu zor bir karar. Federasyon olarak hiçbir baskı yapmıyoruz ya da diğer federasyonlarla rekabete girmiyoruz’ dedi.

KAFALARI KARIŞTIRDI

Kerem Demirbay’ın Bild gazetesindeki haberi doğrular nitelikteki ‘Sadece Almanya için oynama hakkım var. Türkiye için oynamam imkansız’ şeklindeki açıklamaları kafalarda soru işareti bıraktı. Türk pasaportu bulunmamasına rağmen Kerem Demirbay, Türkiye’nin genç takımlarında oynadı. Kerem Demirbay, 2011-2012 yılları arasında Türkiye U19 Milli Takımı ile 7, 2012-2013 yılları arasında Türkiye U20 Milli Takımı ile 3 ve 2013 yılında Türkiye U21 Milli Takımı ile 2 kez sahaya çıktı.

SPORDA SON 24 SAATTE NELER OLDU?

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
çokta umrumuzda değil, kimseye Türklük gibi bir şeref nişanını zorla takacak değiliz. hayat senin karar senin. birde haber yaparak bu herifi gündeme getirmeyin. bizi istemeyeni biz neden ön plana çıkarıyoruzki?
zaten akıllı olan adam türkiyeyei seçmezdi.genç ve yetenekli avrupada yola devam etmek varken 1-2 maçlık bir parıltı sonrada sönüüp gitmek için neden türk milli takımını seçsin ki..
@onlyman42 Bu kadar ucuz bir düşünce ve bu düşünceyi destekleyen insanlar topluluğunda her an her şey yaşanabilir.Tam aksini düşünüyorum önce Almanyada takıma giremeyeceğini düşündü sonra birileri garanti verdi rotayı oraya çevirdi.en fazla 3-5 kez giyer alman formasını sonra da ah vah çeker.
En doğru kararı vermiş. Almanya ile kupalar kazanma ihtimali %900.
Yahu yorumlara bakiyorum sanki adam klup takimi secmis gibi. Arkadaslar acin gozlerinizi bu da digerleri gibi ALMAN cikti. TÜRK olmak kolay degil.
doğru demiş.. burada işler baronların elinde primlerden komisyon veren oynar iyi de olsa kötü de
bu formaya layık değilmiş zaten ülesini ikinci plana atan adamdan hayır beklenmez almanyada 2 maç oynar bir daha da milli formayı giyemez kendine yazık etmiş.
EN TERCİHİ YAPMIŞ.BENDE OLSAM ALMANYAYI SEÇERİM.
allahın bahşettiği bu şerefli kimliği taşımaktan imtina edenlere zorla kabul ettiremeyiz gel türk ol diyemeyiz.o alman olmayı seçmişse yapacak bir şey yok türk olmak türk kalmak herkese nasip olmaz türk doğarsın ama türk kalmak önemlidir ne mutlu türk üm diyene
siyasi görşüne bakın siz bu şaklabanın önce ondan sonra kırmızı beyaz için değil oynasa oynasa sarı kırmızı yeşil için oynar almanya bayragının renklerı degıl bu saydıklarım şerefsiz bir örgütün paçavralarının renkleri
iyi yapmış bir maç kötü oynadımı burada ana avrat küfrü yerdi rezil olurdu futbolun eğlence spor olduğunu bilenleri tercıh etmiş.
Orada bir dünya markası olur, burada rezil olur...
laf uzatmayın adam şunu seçmiş bunu seçmiş diye burda suç kimde bizde oglum bizde sen 80 milyon nufuslu vatandan sporcu cıkarama alt yapıyı rezil et alt yapıya önem verme git almanyadan gurbetci dilen adamlar gerizekalımı elbette iyi oyuncuyu kendilerine alıyolar poldide polonya asıllı senelerce almanya milli takımında oynadı adamlar yetiştiriyor iyi topcu yapıyor sonra bizimkiler gidip ona sarıyor sen önce kendi alt yapını düzelt oyuncu cıkar ona buna yalama olma suç bizim ülkedeki yöneticilerde tff de baştakilerde kimse almanyayı yada kerimi suçlamasın başkasının bahcesinden erik çalmasın
Bilmiyoki! Bizi istemeyeni biz hiç istemeyiz..
Diğer Haberler