SPOR

Kewell'dan Galatasaray itirafı

Leeds United taraftarlarının bıçaklanmasının ardından eski bir Leedsli olarak Galatasaray'a gelen Harry Kewell, "Bu yüzden hala bugün bile azar işitiyorum" diye konuştu.

Kewell'dan Galatasaray itirafı

Galatasaray taraftarının sevgilisi Harry Kewell, İngiliz The Guardian gazetesine bir röportaj verdi. Aktif futbolculuk hayatını sona erdirdikten sonra teknik adamlığa başlayan ve Ada ekibi Watford'un U-21 takımını çalıştıran Avustralyalı futbol adamı, "Watford üzerinde uzun uzun düşüneceğim bir konu değildi. Bir Premier Lig ekibinde çalışma fırsatı buldum ve bunu değerlendirdim" dedi.

Kewell şöyle devam etti: "A takımın başında müthiş bir teknik adam var. Quique Sanchez Flores antrenmanlara ve takımla yaptığı konuşmalara beni de dahil ediyor ve ben de bu sayede A takım çalıştırıcılığı konusunda yerinde gözlemlerde bulunabiliyorum. Bir kulübün işleyişine dair burada çok önemli bir tecrübe ediniyorum. Kendisi de bana gelip sürekli genç oyuncuların durumuyla ilgili bilgi alıyor. Çünkü iyi isimleri derhal A takıma kazandırmak istiyor".

'Galatasaray'ı da sevdim'

Harry Kewell Galatasaray dönemiyle ilgili de önemli bir itirafta bulundu. Leeds Unitedlı iki taraftarın 2000'de İstanbul'da bıçaklanmalarını hatırlatan Kewell, kendisinin de eski bir Leedsli olması ve sonrasında sarı-kırmızılıların formasını giymesinin, başını çok ağrıttığını ifade etti:

"Leeds United taraftarlarından hala bugün bile bu konuda azar işitiyorum. Bu çok üzücü çünkü Leeds bana çok yakın bir kulüptür. Formasını giydiğim en iyi kulüplerden bir tanesidir. Kariyerime başladığım kulüptür. Herşey insanın kafasında ne olduğuna göre değişir. Benim düşüncem kulüpleri bir araya getirmekti. Liverpool kariyerimden sonra futbol oynamaya devam etmek istiyordum ve benimle ilgilenen tek ekip Galatasaray'dı. Bu durumun onları yaralamasından dolayı üzgünüm. Umarım bir gün affederler. Ama muhtemelen hiç affetmeyecekler.Bu futbol... Leeds'i sevdim ama ayrıca Galatasaray'ı da sevdim"

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
#katilsin6avatasaray
@milanisti91 yazık sana bu kadarcık beyinle dışarda gezebiliyosun dikkat et o nuda kaybetme :)
@milanisti91 salakça bir kelime
adam gibi adam oz
İngilizlerin unuttukları birşey var o da kendi yaptıkları biz mecburmuyuz ingiliz erkeklerinin kıçını görmeye bu onlarda normal olabilir ama bizler bunu teşhircilik olarak görürüz yolda giden bir bayana laf atıldımı çevredekilerin sinirleri zıplar hele birde sarkıntılık yapıldımı iyice delirirler İngilizler yaptıklarını çabuk unutan bir millet belliki bu bir hastalık başlangıcımı acaba
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler