Koruma Merkezi Pandalara Bakıcı Arıyor. Hem De 32.000 Dolar Maaş İle!

Koruma Merkezi Pandalara Bakıcı Arıyor. Hem De 32.000 Dolar Maaş İle!

Böyle işin olacak, üzerine 32.000 dolar kazanacaksın!

Dünyanın en tatlış, en sevimli hayvanları arasında açık ara liderliğe oynayan fakat soyları tükenme tehlikesi ile karşı karşıya kalan pandaların bakıcılığını yapmak sadece manevi değil bir o kadar da maddi getiri sağlıyor :)

Çin'de bulunan Giant Panda Protection and Research Center (Panda Koruma ve Araştırma Merkezi) bu harika canlıların bakıcılığını yapacak kişiler arıyor. Üstelik oldukça dolgun bir maaşla; tam 32.000 dolar!

Yapılması gereken gayet açık aslında; tüm gününüzü pandalar ile geçirmek ve sevinçlerini, hüzünlerini, sıkıntılarını paylaşmak...

Onlara bol bol sarılmak bir de :)

Şunların tatlılığına bakar mısınız!? :)

Sichuan eyaletinde bulunan koruma merkezine aranan bekçi yıllık 32.000 dolar kazanacak üstelik ücretsiz konaklama ve yeme içme opsiyonları ile beraber... Ayrıca haftanın 1 günü tatil yapma hakkı var.

Her ne kadar iş olsa da şu sevimli hayvanlardan ayrılmak ister mi insan bilemiyoruz :)

Tabi işi kapmak için bazı şartları yerine getirmiş olmanız gerekiyor...

İş ilanına başvuranların öyle master, doktora yapmaları falan istenmiyor.

22 yaşından büyük olması, yazım becerilerinin gelişmiş olması ve fotoğraf çekmeyi bilmeniz
yeterli. Ama yetkililerin en çok dikkat ettiği nokta sabırlı olmaları. Çünkü yavru pandalar ile ilgilenmek gerçekten sabır gerektiren bir iş... "Çin çok uzak yaa.." demeden önce videoyu izlemenizi öneriyoruz :)

Koruma merkezinden bir yetkiliye göre, daha önce bu işi yapmak için birçok kişi başvurmuş fakat maaşı düşük olduğu için kabul etmemişler.

**Şu an merkezde çalışan personelin %80'i Japonya, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri'nden gelen gönüllülerden oluşmakta.

**

İşe başvuru adresi fun.sohu.com adındaki internet sitesinden yapılmakta. İlk aşamayı geçenler ise Çin'de yapılacak görüşmeler sonucunda işe alınacak.

Bu şirin pandalara bakan neden bir Türk olmasın? :)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler