YURTHABER

KSÜ Tıp Fakültesi Hastanesi 2 Yıl Erken Bitecek

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nin ödeneği yüzde 50 artırıldı. 2015’te bitirilmesi öngörülen hastanesinin...

KSÜ Tıp Fakültesi Hastanesi 2 Yıl Erken Bitecek

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nin ödeneği yüzde 50 artırıldı. 2015’te bitirilmesi öngörülen hastanesinin 2013 yılında açılması bekleniyor.

AK Parti Grup Başkan Vekili Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal’dan edinilen bilgiye göre, 2013’te hastane için ayrılan ödenek miktarının yüzde 50 artırıldığı ve hastanenin açılışının, normal bitiş tarihi olan 2015’ten yaklaşık 2 yıl önce tamamlanacağı öğrenildi.

Hastanenin zamanından önce bitirilecek olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren KSÜ Rektörü Prof. Dr. M. Fatih Karaaslan, “Uzun zamandır milletvekillerimizle, Kalkınma Bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz’la yaptığımız görüşmelerde ve Müsteşarımız Sayın Kemal Madenoğlu ile yaptığımız görüşmelerde, uzun süredir yapımı devam eden hastanemizin mevcut durumu ve şehrimiz için taşıdığı anlam onlara sunulmuştur. Bir an önce bitmesi konusunda destekleri talep edilmiş ve sonuç olarak mutlu sona ulaşılmıştır. Bu konuyu başından beri takip ederek, çözüme ulaşmasını sağlayan sayın milletvekillerimize, sayın bakanımıza ve katkı sunan tüm yetkililere teşekkürlerimizi sunarız.” dedi.

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön