YURTHABER

KT Portföy liderliğindeki yatırım turunda Otovınn'a 1 milyon dolar yatırım

KT Portföy Yönetimi Genel Müdürü Hamit Kütük: - "15 milyon dolar değerlemeyle aldığı 1 milyon dolar tutarındaki yeni yatırımla birlikte Otovınn, özellikle bireysel müşterilerin ilgisini çekebilecek yeni hizmetler sunmayı hedefliyor. Yatırım turuna liderlik etmekten dolayı büyük memnuniyet duyuyoruz" - Otovınn kurucusu Serkan Bakırtaş: -"Yakın zamanda Otovınn'ı global bir girişim haline getirmeyi hedefliyoruz"

İSTANBUL (AA) - Otomotiv hizmet platformu Otovınn, Kuveyt Türk'ün iştiraki KT Portföy'ün yönettiği Lonca Girişim Sermayesi Yatırım Fonu (GSYF) ve Teknogirişim GSYF liderliğinde, yurtdışı yatırımcıların da katılımıyla 1 milyon dolar yatırım aldı.

Kuveyt Türk'ten yapılan açıklamaya göre, Otovınn, otomobil kullanıcılarının ihtiyaç duyduğu servis, bakım ve koruma, kuaför, otopark, lastik değişimi, çekici ve vale gibi satış sonrası hizmetleri mobil uygulamada toplayarak, araç satış sonrası hizmetlerde önemli bir dijital dönüşüm projesine imza atıyor.

Kurumsal ve bireysel kullanıcıların sahip olduğu araçlar için satış sonrası hizmetleri tek çatıda toplayan Otovınn, 2020 yılında Kuveyt Türk’ün iştiraki KT Portföy Teknogirişim GSYF'nin liderliğinde aldığı 5 milyon liralık ilk tur yatırımdan sonra, bu kez KT Portföy'ün yönetimindeki Lonca GSYF ve Teknogirişim GSYF'nin liderlik ettiği yatırım turunda, yurt dışından yatırımcıların da katılımıyla 15 milyon USD değerleme ile toplam 1 milyon dolarlık yatırım aldı.

- "Lonca GSYF ile girişimcilere yatırım yapmayı sürdüreceğiz"

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen KT Portföy Yönetimi Genel Müdürü Hamit Kütük, şunları kaydetti:

"Otovınn, sahip olduğu teknoloji platformu ve yaygın hizmet ağıyla kurumlara ve bireylere dönük satış sonrası tüm araç hizmetlerini en verimli şekilde sunmayı hedefliyor. Otovınn, yurt dışından eş yatırımcıların katılımıyla liderlik ettiğimiz ilk yatırım sonrası son iki yılda teknolojiye önemli yatırımlar yaparak, hizmet ağını ve kurumsal müşteri sayısını ciddi şekilde artırdı. 15 milyon dolar değerlemeyle aldığı 1 milyon dolar tutarındaki yeni yatırımla birlikte Otovınn, özellikle bireysel müşterilerin ilgisini çekebilecek yeni hizmetler sunmayı hedefliyor. Yatırım turuna liderlik etmekten dolayı büyük memnuniyet duyuyoruz. Lonca GSYF ile benzer şekilde teknoloji odaklı ölçeklenebilir şirketlere erken aşama ve sonrasında büyüme sermayesi yatırımları yapmayı sürdüreceğiz."

- "2022 yılında 5 bin nokta ve 400 bin son kullanıcıya hizmet vermeyi planlıyoruz"

Otovınn kurucusu Serkan Bakırtaş ise yeni yatırımla kurumsal segmentin yanı sıra bireysel segmentte de hızlı bir büyüme hedeflediklerini kaydederek, şu ifadeleri kullandı:

"Otovınn olarak, 3 bine yakın anlaşmalı noktamızla binlerce kullanıcıya hizmet vermeye ve hızlı şekilde büyümeye devam ediyoruz. 2022 yılı tamamlandığında bu sayıyı, 5 bin noktaya ulaştırmak ve 400 bin son kullanıcıya yükseltmek için yeni uygulamaları ve hizmetleri devreye alıyoruz. Ayrıca bir süredir yurt dışı hizmeti için pazar araştırması yapıyoruz. Aldığımız 1 milyon dolar yatırımla yakın zamanda Otovınn'ı global bir girişim haline getirmeyi hedefliyoruz."

- Otovınn büyümesini sürdürüyor

Otovınn, 81 ilde anlaşmalı olduğu 3 bine yakın hizmet noktasında kullanıcılarına sabit fiyatla, kaliteli ve sigortalı hizmet ve operasyonel kolaylık sağlıyor. Otomobil kullanıcılarının sürekli ihtiyaç duyduğu servis, bakım ve koruma, kuaför, otopark, lastik değişimi, vale gibi satış sonrası hizmetleri tek çatı altında toplayan Otovınn, saha operasyonları ile dijital altyapıyı birleştirerek sürekli ve yüksek kaliteli kullanıcı deneyimi sunuyor. Özellikle kurumsal kullanıcılar için operasyonel giderlerde kontrol imkanı veren Otovınn, bireysel kullanıcılar için ise nakit, mobil uygulama üzerinden ödeme veya QR kod ile ödeme ile kontrol ve kolaylık imkanı sağlıyor. Otovınn aldığı yatırımla kullanıcı sayısını artırmayı, saha operasyonlarını güçlendirmeyi ve yazılım altyapısı ile dijitalizasyon sürecini geliştirerek yurt dışına açılmayı hedefliyor.

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler