YURTHABER

KTÜ'den iki öğretim üyesi, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu üyeliğine seçildi

KTÜ'den iki öğretim üyesi, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu üyeliğine seçildi

Karadeniz Teknik Üniversitesinde (KTÜ) görevli iki öğretim üyesi, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu asli üyeliğine seçildi.

Rektörlükten yapılan yazılı açıklamada, KTÜ Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hikmet Öksüz'ün Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Yönetim Kurulu kararı ile Türk Tarih Kurumu Bilim Kurulu asli üyeliğine seçildiği belirtildi.

Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Asiye Mevhibe Coşar'ın ise Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Yönetim Kurulu kararı ile Türk Dil Kurumu Bilim Kurulu asli üyeliğine seçildiği vurgulanan açıklamada, "Kendilerini tebrik eder, görevlerinde başarılar dileriz." ifadelerine yer verildi.

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler