SPOR

Levent Nazifoğlu: Bruma kampı terk etti

Galatasaray Sportif AŞ. Yöneticiliğinden istifa eden Levent Nazifoğlu, gündeme dair çok önemli açıklamalarda bulundu. Bruma ile ilgili itirafta bulunan Nazifoğlu, "Moralim çok bozuk Rize'ye gelmiyorum dedi, tesisleri terk etti" şeklinde konuştu.

Levent Nazifoğlu: Bruma kampı terk etti

Galatasaray Sportif AŞ. Yöneticiliğinden istifa eden Levent Nazifoğlu, gündeme dair çok önemli açıklamalarda bulundu.

Alper Narman'a tepki

Beyaz TV canlı yayınına bağlanan Nazifoğlu; "Basın beni bir süre rahat bıraksın. Galatasaray'da rant var derken Mehmet Özbek ve Dursun Özbek'ten bahsetmiyorum. Egolarını tatmin etmek isteyenler de rantçı olabilir. Alper Narman hasbelkader oraya gelmiş, yönetimde olmaması gereken bir isim. Kale almadığım bir isim.

İstifa süreci

Biz Pazartesi günü başkanla bir toplantı yaptık. Bana zor bir dönemeçe giriyoruz. Lütfen Trabzonspor deplasmanına seyirci götürmeyelim, Ayhan Akbin de gitsin, tamam dedim. Bugün Ayhan Akbin yüzünden oldu diye yazılmış; öyle bir şey olabilir mi? Çarşamba veya Perşembe günü Uğur Yıldız bana Trabzonspor kadrosunu verdi. Alper Narman var uçağın kadrosunda. Ben bununla yan yana oturursam, futbolcular üzerindeki etkim kaybolur dedim. "Onun gelmesi lazım" dedi başkan, "o zaman ben gitmem" dedim. İstifa edeceğim de o günden belliydi. Trabzonspor maçımız vardı önemli, onun bitiminde istifa ettim. Cuma günü istifam belliydi.

"Bir gün bile istifa et demedi"

Dursun başkan bana bir gün bile istifa et demedi. Beni bırakma dedi. Benim orada kalmam kulübe ve oyunculara zarar vermeye başladı. Benim sadece başkanla konuştuğum şeyler bazı gazetelerde farklı yansıtıldı. Hürriyet'te yapılan yalan haber rencide etti. Başkanın kardeşinin etkisinde yazan bir gazete.

"Beni unutsunlar"

Galatasaray kongresine gitmeyeceğim, beni de ilgilendirmiyor. Uzak kalacağım bu şeylerden. Kesinlikle yorumcu olmayı düşünmüyorum. Gazete veya programa bağlanmak istemiyorum. Çok rahatım artık. Ben unutulmak istiyorum. Sporseverler beni hoş bir sada olarak görsünler, beni unutsunlar.

Ünal Aysal sorusuna net cevap

"Ünal Aysal başkan adayı olursa ve sizi de görmek isterse, görev alır mısınız?" sorusuna ise Levent Nazifoğlu, "Asla böyle bir şey olmaz" cevabını verdi.

"Dusun Özbek'e çok kırgınım"

Başkan için 20 kere tüm Türkiye'yi karşıma alarak açıklama yaptım. Hiç değilse bugün bir açıklama yapıp bu işle ilgili alınan karar hakkında görüş bildirmesini, futbolcularla yapılan sözleşmelerde benim bir ilgim olmadığını söylemesini isterdim. Dursun Özbek'e çok kırgınım. Bir gün bile hakkımda açıklama yapmadı, yalan yazıldığı halde müdahale etmedi. Onu kurtarmak için her türlü şeye imzamı attım. Hepimizi kandırdılar.

Tudor itirafı

Riekerink benim gibi ömrünü tamamlamıştı. Tudor konusunda kulüp sosyal medyanın etkisinde kaldı. Kayseri maçının ardından menajeri Cenk Ergün'ü arayınca sözleşmesinde serbest kalma maddesi olduğunu öğrendik. Cenk ortaya atınca bu fikri, ben dahil herkes Tudor için onay verdi.

Bruma'nın Rize deplasmanına gitmemesi

Ben bir savaş verdim, savaşı kaybettim. Bruma "Benim moralim çok bozuk Rize'ye gelmiyorum" dedi, tesisleri terk etti. Hoca bunu takıma kazandıracağım dedi, Özer Saraçoğlu, hasbelkader, Galatasaray Liseli olduğu için yönetime girmiş birisi. Bu konuda hiç konuşmasın. Galatasaray 20 milyon euroluk transfer yaparken, 22.5 milyon euroluk bir satış yapmıştır. 2.5 milyon euroluk bir kar yapmıştır.

"Özbek'in dürüstlüğüne kefilim"

Dursun Özbek olmasa o projeler yürümezdi. Dursun Özbek'in dürüstlüğüne kefilim. Dursun başkan çok iyi işler yaptı. Ben de biraz kendimi bitirdim.

"Bunu yapanlar şerefsizdir"

Benim boğazda evlerim, otomobillerim olduğu yazıldı. Bunu yapanlar şerefsizdir. Ben deplasmanlarda kendi uçak, otel paramı bile kendim ödedim. Bir lira para geçtiyse boğazımdan; çocuklarımın boğazında kalsın. Bütün dinlerde iftira en büyük günahtır. Onlara beddua edenlerin ayakları kararır.

"Don Kişot gibi..."

Biz bu kadar haksızlığa uğradık, Galatasaray'dan bir ses çıkmadı bile. Ben kendi başıma Don Kişot gibi yel değirmenleriyle savaştım. Bütün ülkeyi karşıma aldım. 100 birimin 90'ını doğru yaptım. Kalan 10'unu yazdılar sürekli.

"50-100 tane kafatasçı..."

Taraftarın kulüp üzerinde etkisi olduğunu gördük işte. Keşke yönetime hiç girmeseydim. Galatasaray Lisesi'nin varlığı her zaman Galatasaray'a faydalıdır. 50-100 tane kafatasçı hariç gerisi iyi insanlar.

Sneijder-Tudor krizi

Ben Sneijder'in çok mutlu olduğunu düşünmüyorum Tudor'dan. Fazla idmandan, getirdiği disiplinden dolayı. Daha fazla idman yapan bir hoca gelince, oyuncular konuşmaya başlar. Sneijder'in tarzı Tudor'un tarzı değil ama Sneijder'in Tudor'u takmadığı şeklindeki haberler doğru değil. Ben her gün oradaydım, öyle bir şey görmedim.

Selçuk ile Sabri

Selçuk ile Sabri konuşmuyor. Aralarında problem yok. İkisiyle de konuştum, araya kimse girmesin dediler. Onların kararıdır. Konuşmamaları bence Galatasaray için daha faydalı.

Avrupa kupaları

Galatasaray'ın Avrupa'ya katılamaması gibi bir durum söz konusu değil. Öyle bir ihtimal yok.

"Oyuncuların parası ödenmiyor"

Yüzde yüz ibra ederim başkanı, oy kullanmaya gitsem. Üyelerin de ibra etmesini istiyorum. Ünal Aysal ilgiden hoşlanıyor, adaylığını koymaz. Bu tarz işlere girmez. Galatasaray'da denilen gibi bir para yok. Oyuncuların paraları 4 aydır ödenmiyor. Elde 80 milyon TL kalmış. Dönmüyor, açık çok.

"Hamzaoğlu ile görüşmedik"

Tudor'dan önce Hamza Hamzaoğlu ile görüşmedik. Bir dönem beni spor basınından kimse aramasın. Cenk Ergün Galatasaray'da iyi işler yapacaktır.

"Ergin Ataman'a sahip çıkılmadı"

Ergin Ataman'a sahip çıkılmadı. Orada da aynı kişi var; Alper Narman. Ergin Ataman'ı aradım, "yanındayım" dedim. O da bana aynı şeyi dedi. Birbirimizi çok seviyoruz. (Ajansspor)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Paranın herşeyin önüne geçtiği bu günlerde seni,n gibi dürüstlere maalkesef yer kalmamış olması bizlerin hatası.
ERGÜN GÜRSOY AİLESİNE YAKISAN BIR INSAN.. GERÇEKTEN COK DOBRACI BİR İNSAN AMA GALATASARAYIMIZ SURİYEDEN DAHA KARIŞIK YİNEDE HİZMEYLERİN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ İNŞALLAH DAHA DÜRÜST YÖNETİMLERDE SİZİ TEKRAR GÖRÜRÜZ GALATASARAYIMIZIN SİZİN GİBİ DOBRA VE DÜRÜST İNSANLARA İHTİYACI VAR...
Dursun artık Durmasın MHP De bahçeli GS de özbek kan kaybettirmekten başka işe yaramıyor
@alq0l_ic spora siyaseti karıştıran zihniyete tüküreyim aptallık akılsızlıktan başka bir şey değilsiniz
@llfantasyll Yavrum TÜRKİYE de DİNİ siyasete alet edenlere de bu yazdığının 1/10 u kadar yazsan sana adam derim...
Karaktersizin önde gideni ... Bu adam değilmiydi ekonomik hamlelerimiz çok iyi 15 gün sonra düze çıkıyoruz diyen . şimdi batıyor galataasaray gemiyi terkettim diye program program geziyor. Yönetici adam tv kanallarına cıkıp dedıkodu yapmaz .Kol kırılır yel içinde kalır.
YÖNETİMDE OLMAMASI GEREKEN İNSANLARLA NEDEN ÇALIŞTINIZ.ÇALIŞTIYSANIZ BİR GS YÖNETİCİSİ İLE İLGİLİ KONUŞMAYA HAKKINIZ YOK.İSTİFA ETMEDEN NEDEN ANLATMADINIZ.ESASEN SON GÜNLERDE GALATASARAY ÜZERİNDEN SİZ GÜNDEM OLARAK KENDİ TABİRİNİZLE BİR RANT PEŞİNDESİNİZ.AYRILDIYSANIZ DÜŞÜN GS NİN YAKASINDAN.HABERLERDE ÖNEMLİ BİR ŞEY VAR MIŞ GİBİ SİZİ GÖRMEKTEN BIKTIK.RİZE EKİBİNE REST ÇEKEN BRUMA DÖNEMİNDE YÖNETİCİ İSENİZ.BÖYLE Mİ YÖNETTİNİZ.HELAL SİZE BRUMA ALTIN YUMURTLAYAN TAVUK ONU KÜSTÜRÜN,İPLERİ SNEJDER İN ELİNE VERİN,HAMİT TE 30 TRİLYON BATIRIN SİZLER GALATASARAY DA TRUVA ATLARISINIZ.
HERKESE ÇAMUR ATARSAN SAÇMA SAPAN KONUŞURSAN OLACAĞI BU
Diğer Haberler