SPOR

Mahmut Uslu'dan Galatasaray'a taş

Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, Mersin İdman Yurdu maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Mahmut Uslu'dan Galatasaray'a taş

*MAÇIN CANLI ANLATIMI İÇİN TIKLAYINIZ

Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, takım otobüsünde dedektör köpekle arama yapılmasına ilişkin, "Onu emniyet müdürü ve sorumlusuna sorun. Benim bu konuda bilgim var. Böyle bir araştırma yaptılar" dedi.

Mahmut Uslu, maçın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, iyi oynamadıklarını ancak son dakikalarda gelen golle 3 puan aldıklarını söyledi.

Mahmut Uslu, Trabzon'daki saldırının faillerinin bulunamamasının hatırlatılması üzerine, "Biz ne yapabiliriz, bekliyoruz. Sonuna kadar takipçisiyiz. Belli seviyelerde görüşmeler yapıldı. Önümüzde de seçimler var onun için bu konularda herhangi bir yorum yapamıyoruz" diye konuştu.

[Maçtan kareler-![Mersin İdmanyurdu - Fenerbahçe maçından kareler](https://imgrosetta.mynet.com.tr/file/2122847/640xauto.jpg)](https://www.mynet.com/galeri/mersin-idmanyurdu-fenerbahce-macindan-kareler-154652-myspor)

Maç öncesi tribünlerde ücretsiz dağıtılan yerel bir gazetenin manşetinde Emre Belözoğlu'nun hedef noktasında yer alan fotoğrafına yer verilmesiyle ilgili konuşan Uslu, "Biraz daha dikkat etmek lazım. Bugün çıkan gazete de dahil olmak üzere. Bunlar yanlış şeyler. 3-4 yıl önce de Trabzon'da böyle bir gazete çıkmıştı, sonra neler olduğunu biliyorsunuz" ifadesini kullandı.

Mahmut Uslu, konuyla ilgili hukuki olarak girişimde bulunulabileceğini ancak savcıların da konuyla ilgili çalışma yapabileceğini söyledi.

Gazetecilerin "takım otobüsünde bomba araması yapıldığı" şeklindeki ifadesi üzerine Mahmut Uslu, "Onu emniyet müdürü ve sorumlusuna sorun. Benim bu konuda bilgim var. Böyle bir araştırma yaptılar" dedi.

Mahmut Uslu, şampiyonluk şanslarının halen çok olduğunu ve Galatasaray'ın puan kaybetmesini beklediklerini kaydetti.

Galatasaray-Gençlerbirliği maçı hakkında

Mahmut Uslu, Galatasaray'ın Gençlerbirliği'ni 1-0 yendiği maçla ilgili de konuştu. Bu aralar çok eziyet çektiklerini ve devamlı problemler yaşadıklarını belirten Uslu, "Özellikle Trabzon olayı bizim takımı çok etkilemişti. 2 hafta kaldı. İki maçımız da İstanbul'da ve kazanmaya çalışacağız. Bizim önümüzün açıldığına inanıyoruz. Ancak yaşına hürmeten hiçbir zaman bir şey söylemediğimiz, söylememeye çalıştığımız bir kulüp başkanının konuşmaları ve o kulüp başkanının konuşmalarının nereye varabileceğini anlayamadığımız dünkü maç yine aynı şekilde neticeleniyor" ifadelerini kullandı.

"Galasataray-Gençlerbirliği maçında bir şike olduğunu mu ima ediyorsunuz?" sorusuna Mahmut Uslu, şöyle yanıt verdi:

"Ben ima etmiyorum. Ben Gençlerbirliği başkanının konuşması ve ardından olan olayları, gazetelerde çıkan yazılarla ilgili yorum yapıyorum. Hiçbir şey ima etmiyorum. İma etmeme gerek yok, söylerim. Ben eldivenli konuşan bir insan değilim, bunlar çok tehlikeli şeyler ama yansıyor. Her yere yansıyor. Herkesin dikkat etmesi lazım. Oyuncuların dikkat etmesi lazım."

Gençlerbirliği'nin yediği golden rahatsızlık duyup duymadığının sorulması üzerine Uslu, "Ben kaçan golden rahatsızlık duydum. Yenen golü ise bilemem. Elini çekti diye yazıyorsunuz" dedi. Uslu, sportif olayların dışında bazı şeyler olduğunu iddia ederek, bunların bitmesi gerektiğini, federasyonun ve kamu kuruluşlarının Fenerbahçe'yle ilgili dikkat etmesi gerektiğini dile getirdi.

Yerel gazetenin manşeti

Bu arada, Emre Belözoğlu, yerel gazetenin hatırlatılması üzerine, canının çok sıkkın olduğu için konuşmak istemediğini söyledi. Tribünlerde dağıtılan yerel gazetenin editörlerinden Esat Durak ise Fenerbahçe ve Emre Belözoğlu'nu üzmek ve sıkıntıya sokmak istemediklerini belirterek, sarı-lacivertli kulüpten ve milli futbolcudan özür diledi. Öte yandan, alerjik reaksiyon geçiren ve Tarsus'ta bir hastanede müşahade altında tutulan Fenerbahçeli futbolcu Mehmet Topuz'un durumunun ciddi olmadığı bildirildi. Mehmet'in takımla İstanbul'a döneceği belirtildi.

Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler