YURTHABER

Manavgat Hacı Hamza Atalay Kur'an Kursu'nda Hafızlık Eğitimi Başladı

Antalya Manavgat Müftülüğü Taşağıl Hacı Hamza Atalay Kur'an Kursu yatılı hafız yetiştirme bölümü hizmete açıldı....

Manavgat Hacı Hamza Atalay Kur'an Kursu'nda Hafızlık Eğitimi Başladı

Antalya Manavgat Müftülüğü Taşağıl Hacı Hamza Atalay Kur'an Kursu yatılı hafız yetiştirme bölümü hizmete açıldı. 2 yıl önce temeli atılan ve hayırsever Hacı Hamza Atalay tarafından yaptırılan Kur'an kursunda gündüz 68, yatılı 48 öğrencide hafızlık eğitimi alacağı bildirildi. Din eğitimi hizmetleri verilmeye başlanılan kursan kursunun resmi açılışının önümüzdeki günlerde Diyanet İşleri Başkanlığı(DİB) yetkilileri tarafından açılacağı belirtildi.

Kuran kursunda öğrencilerin 4 sınıf halinde eğitim gördüğü ifade edildi. Hacı Hamza Atalay Kur'an Kursu Müdürü Zekeriya Ersoy, bu hizmete giren kuran kurslarında gündüz 68, hafızlık için 48 öğrencinin yatılı eğitim göreceğini söyledi. Kur'an kurslarının Manavgat'ta ilk defa hafızlık hizmeti vereceğini belirten Ersoy, yatılı hafızlık kayıtlarının kısa sürede dolduğunu söyledi. Manavgat ve Taşağıl beldesi halkının kurslarına gösterdiği ilgiden memnun olduklarını belirten Ersoy, çok sayıda ailenin çocuklarının yatılı kalması için müracaatta bulunduğunu kontenjanlarının 48'le sınırlı olduğu için alamadıklarını kaydetti. Ersoy, "Yatılı hafızlık eğitimine yönelik ailelerin talepleri bizleri onurlandırdı. Kuran kursumuzda eğitime başladık. Hafızlık için önümüzdeki günlerde kayıt yaptırdığımız öğrenciler arasında sınav yapacağız. Kurumumuza yoğun ilgi var." diye konuştu.

Manavgat'ta hafızlık hizmeti veren bir Kur'an kursunun hizmete açılmasının gurur verici olduğunu belirten İlçe Müftüsü Hasan Hayri Yaşar, ilçede daha fazla hafızlık hizmeti verecek müesseselerin açılması için Hacı Hamza Atalay gibi hayırseverlerden yatılı Kuran kursu yaptırmalarını beklediklerini söyledi. Yaşar, "Kur'an kursunun yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun. Manavgatlı hayırseverlerinden bu gibi hafız yetiştiren müesseseler yaptırmasını istiyoruz. Yardımları için hassaten hayırsever İbrahim Atalay ve Taşağıl Belediye Başkanı Ahmet Alp'a teşekkür ediyoruz." dedi.

Taşağıl Belediye Başkanı Ahmet Alp, beldelerinde hafız yetiştiren Kur'an kursunun bulunmasından dolayı onur ve gurur duyduklarını söyledi. Alp, Kur'an kursunun başta çevre düzenlemesi olmak üzere ihtiyaçlarının giderilmesinde yardımcı olduklarını olmaya da devam edeceklerini kaydetti.