YURTHABER

Manisa'da mangal faciası: 2 ölü

Akçay'da İsmail Özlen ile Şemsettin Uysal, kaldıkları evde yaktıkları mangalı uyurken ısınmak için içeri alınca karbonmonoksit gazından zehirlenerek öldü.

Manisa'da mangal faciası: 2 ölü

Manisa’nın Soma İlçesi’nden, yazlık ev almak için Balıkesir’in Edremit İlçesi Akçay Beldesi’ne giden 54 yaşındaki eski sendikacı İsmail Özlen ile 49 yaşındaki emekli Şemsettin Uysal, kaldıkları evde yaktıkları mangalı uyurken ısınmak için içeri alınca karbonmonoksit gazından zehirlenerek öldü.

Manisa'nın Soma ilçesinden Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Akçay beldesine ev almaya gittiği öğrenilen 2 arkadaş, kaldıkları yazlıkta akşam balkonda yaktıkları mangalı ısınmak amacıyla odaya almaları neticesinde, karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybetti.

Edinilen bilgilere göre olay, Balıkesir'e bağlı Akçay beldesinde meydana geldi. İddiaya göre, arkadaşı Şemsettin Uysal (64) ile birlikte Balıkesir'in Akçay beldesine ev almaya giden İsmail Özlen (54), o gün istedikleri evi bulamadı. Sonrasında Özlen'e ait yazlık eve kalmak için giden iki arkadaş, akşam balkonda yaktıkları mangalı ısınmak amacıyla yattıkları odaya alınca, karbonmonoksit gazından zehirlendi. Sabah olunca Özlen ve Uysal'a ulaşamayan yakınları, durumdan şüphelenerek polis ve itfaiyeye haber verdi. Yakınlarının yardımıyla 2 arkadaşın kaldığı eve ulaşan ekipler, balkondan eve girince, Uysal ve Özlen'in cansız bedeniyle karşılaştı. Akçay'da hayatını kaybeden Özlen ve Uysal'ın cenazeleri, yapılan otopsinin ardından defnedilmek üzere Soma'ya gönderildi.

2 çocuk babası İsmail Özlen'in Tes-İş Sendikası Soma Şubesi eski başkanlarından olduğu, arkadaşı Şemsettin Uysal'ın ise Ege Linyitleri İşletmesi'nden emekli olduğu öğrenildi. Uysal ve Özlen, Soma ilçesinde kılınan cenaze namazlarının ardından gözyaşları içerisinde belediye mezarlığına defnedildi.

DHA