Mynet Trend

MediaTek 5G’yi yaygınlaştırmak için kolları sıvadı

2019 ile birlikte 5G destekli model sayısında önemli bir artış yaşandı. Bu artışa karşın 5G destekli model satın alanların sayısı hala istenilen düzeyde değil.

MediaTek 5G’yi yaygınlaştırmak için kolları sıvadı

Çünkü genel itibariyle 5G destekli modeller üst segmentte kullanıcıya sunuluyor. Dolayısıyla 5G destekli bir model satın almak için hatırı sayılır meblağları gözden çıkarmak gerekiyor. Hal böyle olunca 5G’nin yaygınlaşması da istenilen düzeyde gerçekleşmiyor.

Neyse ki Tayvanlı yonga seti üretici MediaTek sayesinde 2020 yılında daha uygun fiyatlı 5G destekli modeller satın almak mümkün olacak. Weibo’da ortaya atılan bir iddiaya göre, yonga seti pazarının güçlü ismi MediaTek, 5G destekli orta segment bir yonga üzerinde çalışıyor.

7nm üretim sürecine dayandırılan bu yonganın, hali hazırda piyasada olan 5G destekli yongalardan çok daha düşük bir etikete sahip olacağı, bu sayede 5G destekli telefon fiyatlarının da ucuzlayacağı düşünülüyor.

Tayvanlı çip üreticisinin 5G destekli yongasını 2020 yılında çıkacak orta segment modellerde kullanıma sunması bekleniyor.

Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu filmi için yeni fragman

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler