SPOR

CANLI

Mehmet Değirmenci şoke etti: 'Yine olsa yine yapardım'

Dallıcaspor - Nazilli Sanayispor maçında yaşanan ve tüm Türkiye'nin konuştuğu olayın kahramanları Mehmet Değirmenci (tekmeyi atan) ve Kayhan Karakaş (tekmeyi yiyen) sadece Mynet.com'a konuştu.

Anımsanacağı gibi Aydın 1. Amatör Futbol Ligi'ndeki müsabakada Dallıcasporlu Kayhan Karakaş'ın yüzüne tekme atan Nazilli Sanayisporlu oyuncu Mehmet Değirmenci'ye 2 yıl futboldan men, ceza bittikten sonra da 21 maçtan daha men verilmişti.. Tüm Türkiye'nin konuştuğu bu olayda adı geçen Mehmet Değirmenci ve Kayhan Karakaş'tan çok konuşulacak özel açıklamalar geldi.

Yaklaşık 3 yıl futboldan men edilen amatör futbolcu Mehmet Değirmenci Mynet'e şu açıklamaları yaptı:

''31 yaşımdayım. 2 çocuğum var ve inşaat işiyle uğraşıyorum. 1 yıl da ceza alsam futbolu yine bıracaktım. Bir pozisyon sırasında itişme sırasında rakip oyuncu anneme küfür etti. Kırmızı kart görünce de tekmeyi attım. Aynı olay yine yaşansa o tekmeyi yine atardım. Küfürü bana etse sorun olmazdı ama aileme edildiği için tekmeyi attım. Kendisinden özür dilemiyorum mesleğinden özür diliyorum'' dedi.

Kafasını dinlemek için birkaç günlüğüne şehir dışına dinlenmeye gittiğini belirten Mehmet Değirmenci Nazilli'de olay sonrası nasıl tepkilerle karşılaştığı sorumuz üzerine ''Haklı tepki gösterdin diyenler de oldu eleştirenler de.. Zaten kendisi 1 hafta önce başka bir maçta rakip yöneticiyle yine ağız dalaşına girmişti. Bu olay sonrası medyayı takip etmiyorum. İlk kez bugün televizyon izleyip ve internete girmeye başladım. Herhangi bir tebligat gelmedi.. Ben de kendisinden küfür ettiği için şikayette bulunacağım'' şeklinde konuştu..

Kayhan Karakaş ise mynet.com mikrofonlarına şunları söyledi: ''Helikopter kamerası ile maç sesli takip edildi. Zaten olay yan hakemin 3.5 metre önünde oldu. Küfür etsem hem ses kayıtlarında hem de yan hakem raporunda olurdu. Ligin ilk yarısındaki maçta da aynı futbolcu bana yaptığı müdahaleden dolayı sarı kart görmüştü. Ancak o pozisyonun futbolun gerektirdiği için bir kart olduğunu düşünüyorum'' dedi.

Ağız ve diş merkezi ile Nazilli Devlet Hastanesi'nden raporlar aldığını belirten Kayhan Karakaş ''Özel bir eğitim kurumunda öğretmenim. Olayla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Savcılık delilleri topluyor'' dedi..

GÖKSEL CAN / MYNET

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 116 yorum
malum ırk işte ne bekliyon
@bora_dursun_1981 bende diyordum bu yavsak nereli diye resmini girunce anladim sorun yok beklenir hatta bunlarin hainliklerini bizanz gorse kendilerini mukemmel insan zannedererdi ☺☺
@bora_dursun_1981 LAN GERİ IRK DEDİĞİN DOĞMA BÜYÜME AYDINLI SEN KENDİ IRKINI BAK ÖNCE Bİ
@bora_dursun_1981 ne ürüyor bunlar be.her tarafa da yayılıyorlar.yerli halk da bunlara yardımcı oluyor.
inşaat amelesine top verirsen olacağı budur :)
@ceren_1985_adihv Sayın arkadaşım, tüm inşaat işçilerine hakaret etmeyiniz. Türkiye'de tahmini 3 milyon inşaat işçisi var ve bu sektörde, suç oranı on binde 1 bile değildir. Şerefiyle alın teriyle çalışan, çoğunlukla şantiyede kalan, ve evine buradan ekmek götüren bu kesimi, çok az tanıyorsunuz. Araştırma yapılsın, görüülecektşr ki; tToplumun diğer kesiminde suç oranı, bu sektöre göre; çok daha yüksek. Burana bu çalışan kesime karşı özür borçlusun...
Tipe bak barzonun teki gittikleri her yerde pislik başka bişey bilmezler.
Takım
O
Av
P
Geri Dön