SPOR

Mehmet Değirmenci şoke etti: 'Yine olsa yine yapardım'

Dallıcaspor - Nazilli Sanayispor maçında yaşanan ve tüm Türkiye'nin konuştuğu olayın kahramanları Mehmet Değirmenci (tekmeyi atan) ve Kayhan Karakaş (tekmeyi yiyen) sadece Mynet.com'a konuştu.

Anımsanacağı gibi Aydın 1. Amatör Futbol Ligi'ndeki müsabakada Dallıcasporlu Kayhan Karakaş'ın yüzüne tekme atan Nazilli Sanayisporlu oyuncu Mehmet Değirmenci'ye 2 yıl futboldan men, ceza bittikten sonra da 21 maçtan daha men verilmişti.. Tüm Türkiye'nin konuştuğu bu olayda adı geçen Mehmet Değirmenci ve Kayhan Karakaş'tan çok konuşulacak özel açıklamalar geldi.

Yaklaşık 3 yıl futboldan men edilen amatör futbolcu Mehmet Değirmenci Mynet'e şu açıklamaları yaptı:

''31 yaşımdayım. 2 çocuğum var ve inşaat işiyle uğraşıyorum. 1 yıl da ceza alsam futbolu yine bıracaktım. Bir pozisyon sırasında itişme sırasında rakip oyuncu anneme küfür etti. Kırmızı kart görünce de tekmeyi attım. Aynı olay yine yaşansa o tekmeyi yine atardım. Küfürü bana etse sorun olmazdı ama aileme edildiği için tekmeyi attım. Kendisinden özür dilemiyorum mesleğinden özür diliyorum'' dedi.

Kafasını dinlemek için birkaç günlüğüne şehir dışına dinlenmeye gittiğini belirten Mehmet Değirmenci Nazilli'de olay sonrası nasıl tepkilerle karşılaştığı sorumuz üzerine ''Haklı tepki gösterdin diyenler de oldu eleştirenler de.. Zaten kendisi 1 hafta önce başka bir maçta rakip yöneticiyle yine ağız dalaşına girmişti. Bu olay sonrası medyayı takip etmiyorum. İlk kez bugün televizyon izleyip ve internete girmeye başladım. Herhangi bir tebligat gelmedi.. Ben de kendisinden küfür ettiği için şikayette bulunacağım'' şeklinde konuştu..

Kayhan Karakaş ise mynet.com mikrofonlarına şunları söyledi: ''Helikopter kamerası ile maç sesli takip edildi. Zaten olay yan hakemin 3.5 metre önünde oldu. Küfür etsem hem ses kayıtlarında hem de yan hakem raporunda olurdu. Ligin ilk yarısındaki maçta da aynı futbolcu bana yaptığı müdahaleden dolayı sarı kart görmüştü. Ancak o pozisyonun futbolun gerektirdiği için bir kart olduğunu düşünüyorum'' dedi.

Ağız ve diş merkezi ile Nazilli Devlet Hastanesi'nden raporlar aldığını belirten Kayhan Karakaş ''Özel bir eğitim kurumunda öğretmenim. Olayla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Savcılık delilleri topluyor'' dedi..

GÖKSEL CAN / MYNET

Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler