SPOR

Mehmet Demirkol: 'Fenerbahçe'ye belki Pereira gelecek'

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Fenerbahçe'nin Atiker Konyaspor'a 3-2 yenildiği maçın yazısında sarı-lacivertli yönetimi eleştirdi.

Mehmet Demirkol: 'Fenerbahçe'ye belki Pereira gelecek'

Spor yazarı Mehmet Demirkol, Fenerbahçe’nin Atiker Konyaspor’a 3-2 mağlup olduğu maçın ardından Fanatik gazetesinde yazdığı yazıda “Fenerbahçe’nin asıl sorunu kendi saha avantajını kullanamaması” değerlendirmesinde bulundu.

İşte Mehmet Demirkol’un, Aziz Yıldırım ve yönetimini eleştirdiği Fenerbahçe – Atiker Konyaspor maçı yazısı:

“Aziz Yıldırım yönetimi sezon başında Türkiye'ye gelmesi konusunda Advocaat'ı ikna etmek için kısa zamanda çok uğraştı. Sözler verdi. Ekibini kabul etti. Hocanın takımı tam olarak tanımadığını bilerek ikna ettiler. Ve ona şunu söylediler: Bak! Takımla çalış, gör… Devre arasında istediğin oyuncuları yollayacağız, istediğin oyuncuları alacağız...

Advocaat'ın anlatımıyla sonuç:

– ‘Yönetimimizin tüm iyi niyetli çalışmalarına ve uğraşlarına rağmen Ekici'yi bile alamadık'– Takım bana anlatıldığı gibi değilmiş…– Fenerbahçe'de oynayamayacak bir çok oyuncu var kadroda…

Advocaat planı

Buna rağmen zor geçen 7 haftanın sonunda bir plan buldu Advocaat. 2. bölgeye kadar bekle, sonra baskılarla hızla çık. Direkt oyun… Bu işe yaradı. Fenerbahçe mucizevi biçimde potaya girdi. Sonra Kayseri maçının ardından Advocaat hayretler içinde (ya da öyle görünerek çıktı kameraların karşısına):

-Salih ve Fernandao neden önde baskı yaptı anlamadım. Onlara şimdi soracağım taktiğimiz bu değildi. Acaba neden böyle yaptılar?

Bilmem. Sizce neden yaptılar? Herhalde birileri söyledi.

Sonra yönetimden Emenike ve Van der Wiel'e af. Sonra Krasnodar'dan alın size Emenike 11'i… Bu sene Türkiye'nin bir numaralı Fenerbahçe yorumcusu Advocaat'tır. 2 numarayı tartışırız. Bizlere söyleyecek hiçbir şey bırakmadı. Ve Fenerbahçe gerçeğini bütün çıplaklığıyla anlattı. Anlamayı isteyene.

'Yeni hocaya merhaba'

Fenerbahçe dün akşam bir şekilde yeni hocasına ‘merhaba' maçına da çıktı. Aykut Hoca önde baskıyla Fenerbahçe'yi bitirdi. O sadece bir teknik adam değil. 3 Temmuz Kahramanı. Bir seçim yaptı. O gün ‘ben bırakıyorum' da diyebilirdi. Çünkü yıllarca ‘etik' demiş başka bir şey dememiş… Ama öyle yapmadı. ‘Ben bu şampiyonluğun arkasındayım' dedi, kaldı. Bu adam geri dönüyor. Tribünler boş. Neden? Çünkü tribün biliyor. 5 kez istifa etmiş, 6 kez dönmüş Başkan ‘ben burada olduğum sürece Aykut bu kapıdan giremez' demiş. Ama yine gelmiş.

'Belki Pereira gelecek'

Bu adam bile heyecanlandırmıyor. Çünkü biliyorlar, ortada bir vizyon yok. Dün Advocaat'a verilen sözler bugün Aykut Kocaman'a veriliyor. Yarın Advocaat'a saydırılacak. Sonra belki Pereira gelecek. Sonra yine gidecek. Belki sıra Lorant'ın döneceği güne de gelecek. Çünkü vizyon bu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Başkan gitmeden şampiyonluk hayal
@kardelentrafik maalesef doğru söylüyorsunuz,18 yılda 4 şampiyonluk,orada arsa aldım ,burada arsa aldım demekle olmuyor,taraftar şampiyonluk istiyor,hoş orta da arsa da yok ya oda başka
HER ÖNÜNE GELEN ELİNE BİR KALEM ALMIŞ AZİZ YILDIRIMI ELEŞTİRİYOR ELEŞTİRDİĞİNİZ BAŞKAN FENERBAHÇE İÇİN HAYATINI VERMİŞ GECE UYKUSU GÖRMEMİŞ FENERBAHÇEYE NE TARİHLER YAZDIRMIŞ VE HALADA YAPACAĞIM İŞLERHENÜZ BİTMEDİ DİYE HIRSI İLE PARASI İLE VARGÜCÜ İLE YENİ BAŞKAN OLMUŞ GİBİ ÇALIŞIYOR O BAŞKAN BU KULÜP İÇİN HAPİS YATMIŞ VE KULÜBÜNÜN ŞİKE SORUŞTURMASINI KAZANMIŞ KULÜBÜNE ÇAMURBULAŞTIRMAK İSTEYEN ŞREFSİZLERLEMÜCADELE EDİYOR FENERBAHÇELİLER BUOYUNA GELMEYİN YOKSA AZİZ YILDIRIM GİDİNCE ASIL GÖRECEKSİNİZ FENERBAHÇEYENASIL SALDIRIYORLAR AZİZ YILDIRIM FENERBAHÇENİN KURŞUN GEÇİRMEYEN ZIRHIDIR KIYMET
@gunbey2016 fenerbahçenin sırtından geçinenlere artık son
Aziz sen git kimseyi getirme kardesim.senin gitmeni istiyoruz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler