SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mersin İdmanyurdu'ndan Emre Belözoğlu açıklaması

Mersin İdmanyurdu Kulübü, Emre Belözoğlu'nu sniper tüfeğinin hedefine koyan gazeteyle ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada gazetenin stadyumda dağıtılmadığı ve yapılan olayların tasvip edilmediği belirtildi.

Mersin İdmanyurdu'ndan Emre Belözoğlu açıklaması

Mersin İdmanyurdu'nun resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Kulübümüzün geçen hafta sonu Mersin Stadyumu’nda oynamış olduğu Fenerbahçe A.Ş. müsabakası sonrasında rakip takım oyuncusu Emre BELÖZOĞLU’nun iddiaları ve Lig TV kameralarına gösterdiği stadyumda dağıtılan yerel gazete ile ilgili olarak siz saygıdeğer kamuoyunu bilgilendirme zorunluluğu hasıl olmuştur.

17.05.2015 Pazar günü Mersin Stadyumu’nda oynanan Mersin İdman Yurdu – Fenerbahçe A.Ş. Spor Toto Süper Lig 32.hafta müsabakası öncesi yapılan TFF Temsilcileri, Resmi Güvenlik Amiri, Özel Güvenlik Sorumlusu, Stadyum Sorumluları, Kulübümüz profesyonelleri ve rakip takım görevlilerinin katılımıyla gerçekleştirilen Eşgüdüm Toplantısı sebebiyle Mersin Stadyumu’nda toplanılmıştır.

Toplantı saatlerinde ve sonrasında Emre BELÖZOĞLU’nun da sözünü ettiği gazete hiçbir şekilde stadyum içinde dağıtılmamıştır. Bahse konu gazetenin sorumluları tarafından gazetenin stadyum içerisinde dağıtımı ile ilgili olarak hiçbir şekilde gerek Kulübümüzden gerekse stadyumun yönetimine sahip olan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nden ve diğer görevlilerden izin alınmadığını özellikle belirtmek isteriz. Gazetenin stadyum tribünlerine dağıtımının kapıların açılış saati 17.45’ten önce stadyumda kimsenin bulunmadığı bir esnada yapıldığının bilgisine ulaşılmıştır.

Yaşanan bu olayı kesinlikle ama kesinlikle tasvip etmediğimizi, ayrıca burada Kulübümüzün hiçbir şekilde ihmalinin ve kusurunun da bulunmadığını belirtmek isteriz. Bu kamuoyunca böyle bilinmelidir.

Hiçbir canlının özellikle de bu insansa birileri tarafından kitleye hedef gösterilmesi hiçte insani unsurlar barındırmamaktadır. Bu sebeple insani yönden bakıldığında Emre BELÖZOĞLU’nun tepkisini haklı bulduğumuzu belirtiriz. Sorumluları vicdanlarıyla baş başa bırakıyor, onlarında bu durumdan büyük rahatsızlık duyduklarına inanıyoruz.

Konunun sonuna kadar takipçisi olacağımızı siz saygıdeğer kamuoyuna saygılarımızla sunarız.

MERSİN İDMAN YURDU SK"

PFDK'YA SEVK EDİLİYOR

Maçın temsilcisi Erdoğan Yeşilcan, Bülent Kantar ve Raşit Yüksel tarafından "o gazete manşeti" maç raporuna yazılırsa TFF Hukuk Müşavirliği Mersin İdman Yurdu'nu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edecek.

130 BİN TL PARA CEZASI

Mersin Stadı'nda dağıtılan "gazete manşetini" Türkiye Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesinin 7. bendindeki "Çirkin ve kötü tezahürat" eyleminin içerisine değerlendirmesi beklenen Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun Mersin İdman Yurdu'na 130 bin TL'den 260 bin TL'ya kadar para cezası vermesi bekleniyor.

DİSİPLİN TALİMATININ İLGİLİ MADDESİ

Futbol Disiplin Talimatı'nın ilgili maddesinde ",Herhangi bir takımın mensuplarını veya taraftarlarını aşağılamak, tahrik veya taciz etmek amacıyla; etnik veya bölgesel ayrımcılık içeren ya da herhangi bir takımın mensuplarını veya taraftarlarını suç failleri veya suç örgütleriyle özdeşleştirecek şekilde toplu olarak tezahürat yapılması ya da bu içerikte pankart açılması veya benzeri eylemlerde bulunulması devamlılık kıstası uygulanmaksızın yasaktır." ifadeleri kullanılıyor.

Euro 2024
Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler