SPOR

Mesut Özil'den Azerbaycan'a destek mesajı

İngiltere ekibi Arsenal'da forma giyen Mesut Özil, Azerbaycan ordusunun Ermenistan'ın işgali altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyona destek verdi.

Mesut Özil'den Azerbaycan'a destek mesajı

Mesut Özil, Twitter'dan paylaştığı mesajda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Azerbaycan’ın derdi bizim derdimiz, sevinci bizim sevincimizdir." sözüne yer verdi.

Mesajında "Tek millet, iki devlet" ifadesini kullanan Mesut Özil, "Tüm dünya, Dağlık Karabağ bölgesinin yasal ve uluslararası anlamda Azerbaycan'ın bir parçası olduğu ve yasa dışı bir şekilde işgal edildiği gerçeğinin farkına varmalı. Mart 2008'de Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünü kabul eden ve Ermeni güçlerinin çekilmesi gerektiği konusundaki kararı onayladı. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu kararının geçerli olduğunu ve herkes tarafından tanınması gerektiğini hatırlatmak isterim." değerlendirmesinde bulundu.

Barış ortamının sağlanması gerektiğini vurgulayan Mesut, "Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ bölgesindeki silahlı çatışmaların ciddi anlamda endişe verici olduğu, uluslararası barış ve güvenliği tehdit ettiği yönünde Birleşmiş Milletler başta olmak üzere çoğunluğun paylaştığı düşünceyi destekliyorum. Barışı destekleyelim, tek bir şiddet eyleminin olmadığı daha adil bir gelecek için çalışalım. İki taraftan da yaşanan ölümler herkesin kaybıdır." ifadelerini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
buda her siyasi ise giriyo, simdi forma yuzu goremiyi
Avrupa kariyeri bitiyor, Türkiye'de emekliliğinde fenere ya da gs'ye gitmek için yol yapıyor.
@bunyaminsoner yazıklar olsun.sen Türk olamazsın.adam TÜRKlere destek verse para göz vermezse soytarı.sen bu ülkeye gelmiş en büyük hainsin.kariyeri biten adam fenerin vereceği 2 3 milyon euroya muhtaç yani.yazık sana çok yazık
Bünyaminsoner: Gavur olsan, Türk milleti ve düşmanı olsan ancak o güccük ama bence olmayan beyninden bu kelimeler çıkıverirdi. TÜRKEYGUİDE: Haksızlıkda susan DİLSİZ ŞEYTANdır. Sen haksızlık gördüğünde senden akıllı telefonunla görüntüleri çek, paylaş ama yorum yapma olurmu..çünkü YİĞİTLİĞE kafan basmıyor, Cesareti aklın almıyor..yazık ikinizede
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler