MAGAZİN

Metin Akpınar: Zeki Alasya benim yarımdı

Zeki Alasya ve Metin Akpınar ikilisini ölüm ayırdı. Zeki Alasya'nın ölümü haberi ile yıkılan Metin Akpınar acısını "Zeki Alasya benim yarımdı." sözleriyle dile getirdi.

Metin Akpınar: Zeki Alasya benim yarımdı

Zeki Alasya'nın ani ölümü herkeste çok büyük yıkıntı yarattı ancak öyle bir isim vardı ki adete diğer yarısıydı. Zeki Alasya'nın can dostu Metin Akpınar çok büyük üzüntü içinde. Bu kayıbı dile dökemeyecek kadar yıkılan Metin Akpınar yardımcısı aracılığıyla "Lütfen şimdi aramayın, belki bir iki gün sonra, ama şu an olmaz. Kendisini aramak için hiç doğru bir zaman değil. Büyük bir üzüntü bu, anlayın…" açıklamasında bulundu.

METİN AKPINAR GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

CNNTÜRK'e konuşan Metin Akpınar, üzüntüsünü gözyaşları içinde şu sözlerle dile getirdi:

"Zeki Alasya benim yarımdı. Yarım gitti, canım gitti. Herkes için büyük kayıp. Her ölüm gençtir ama Zeki çok genç öldü. Maalesef karaciğerde bir olumsuzluk oluşmuştu. Çok geç fark edilmişti, yapacak bir şey yoktu. Son zamanda hoş tutmaya çalışıyorduk. Olabildiğince rahat ettirmeye çalışıyorduk. 15 gündür çok kötü bir tablo vardı. Son 2 gündür ben yanındaydım. Bugün sevdiği yemeği yapıp götürecektim. Bu haberi aldım. Kader bizi adeta birleştirmişti. Babalarımız aynı firmada çalışırlardı. Annelerimiz vefat ettiğinde imamları bile aynıydı. Bu yazgı bizi birleştirdi ve ölüme kadar da ayrılmadık. Ayrılık dedikoduları saçmasapan dedikodulardı. Şimdi gerçekten ayrıldık, bazıları kına yakabilir. Çok marifetli bir adamdı. Terziliği bile vardı. Zeki başarılı bir sanatçıydı. Kısa ömrüne çok başarı sığdırdı."

ZEKİ ALASYA KİMDİR?

18 Nisan 1943, İstanbul doğumludur. Kıbrıslı Türk tiyatro ve sinema sanatçısı.Kıbrıslı Mehmet Kamil Paşa'nın yeğenidir. Robert Koleji'den mezun oldu. Sanat hayatına da 1959'da MTTB tiyatrosunda amatör olarak başladı.

METİN AKPINAR KİMDİR?

Arena, Genar ve Ulvi Uraz tiyatrolarında çalıştıktan sonra Haldun Taner, Metin Akpınar ve Ahmet Gülhan ile birlikte Devekuşu Kabare Tiyatrosu'nun kurucuları arasında yer aldı.

Zeki Alasya Film çevirmeye 1973'ten sonra başladı. Metin Akpınar ile birlikte Türk sinemasında yeni bir ikili oluşturdular. Birçok filmde yer aldı.1998 yılında Kültür Bakanlığı'nca verilen Devlet Sanatçısı unvanını almıştır.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler