SPOR

MHK Onur Mert'in kariyerini bitirme kararı aldı

U-17'deki Fenerbahçe - Galatasaray maçında skandal bir karar veren hakem Onur Mert, kariyerinin başında düdük astı. MHK, U-17'deki Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde verdiği skandal karar nedeniyle hakem Onur Mert'in kariyerini bitirme kararı aldı.

Fenerbahçeli oyuncunun, Galatasaraylı futbolcuya attığı ‘uçan tekmeyi’ sarı kartla geçiştiren hakemin Twitter paylaşımları başına dert açtı... MHK,hakem camiası için ağza alınmayacak ifadeler kullanan Mert’in ‘umut vadetmeyen’ hakemliğini bitirme kararı aldı.

Elit U17 Ligi’nde geçtiğimiz gün oynanan Fenerbahçe - Galatasaray derbisinde Sarı-Lacivertli Gürkan Başkan isimli futbolcu, Sarı-Kırmızılı rakibi Mustafa Fettahoğlu’na gaddarca bir faul yapmıştı. Ancak mücadelenin hakemi Onur Mert’in, uçan tekmeyle yapılan bu faulü sadece sarı kartla cezalandırması şaşkınlık yaratmıştı.

AVRUPA’DA MANŞET OLDU

Fenerbahçeli Gürkan Başkan’ın yaptığı faul Avrupa basınında manşetlere taşınırken, The Sun, “Fenerbahçeli genç oyuncunun Galatasaraylı rakibine yaptığı korkunç müdahale sadece sarı kartla cezalandırıldı” ifadelerine yer verip hakemi eleştirmişti.

Sosyal medyada bütük tepki toplayan hakem Mert’in geçmişte attığı tweetlerin ortaya çıkması bardağı taşırdı. Fanatik bir Fenerbahçeli olan Onur Mert’in Merkez Hakem Kurulu ve şu anda Süper Lig’de maç yöneten hakemler için kullandığı hakaret içeren paylaşımlar ortaya çıkarıldı.

MHK, hem pozisyona gösterdiği sarı kart hem de hakem camiasına yönelik sözleri nedeniyle genç hakemin kariyerini bitirme kararı aldı.

ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK

Verdiği karar nedeniyle tepki çeken Onur Mert, sosyal medyadan bir açıklama yaparak özür diledi. Geçmişteki paylaşımları düşüncesizce yazdığını belirten Mert, “Kendime tarafsız bir sayfa açtım. Bu camiaya girdikten sonra Cüneyt Çakır, Fırat Aydınus hocalarımın ne kadar değerli ve mükemmel birer insan olduklarını görünce onların yolundan ilerlemeye karar verdim” ifadelerini kullandı.

(Habertürk)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 64 yorum
Taraftar olabilirsin ama bu kadar insanlık dışı yapılan faul lü vicdanen cezalandırman gerekirdi seninki taraftarlık değil insanlık suçu inşaallah düdüğünü astırırlar ve senden kurtulur hakem camiası ve spor sahaları.....
@zafercem38 Nerenden okudun. Zaten hakemliğini bitirmişler.
@zafercem38 NFVAS
@z.baspinar peki sen nereden okuyorsun bitirme kararı aldı diyor yazıda bitirdi demiyor anlaya bildinmi...
@hakanhakanyilmaz bu ne demek anlamadım
@zafercem38 Ayrıcada Cum. savcıları hemen soruşturma başlatmalılar. zira yasada bulunan (suçluyu korumakta suçtur)mad. neden konulmuş.Kim koruyacak bu gençleri birbirinden.MHK yönetimi hemen istifa etmelidir. Bu durumlar yönetimin görevini yapamadığını göstermektedir.
Bu tekneyi atan da futbolu bırakacakmı.
Normal bir fenerli işte...
bu hakem abilerini örnek almış şu anda da g.s aleyhtarı hakemler trabzonda da uçan tekmeyi sarı kart vermişti f.b maçındaki verilmeyen bariz elle tutma penaltısı v.s
Bizim tarafı ne olursa olsun adil ve vicdanlı nesile ihtiyacımız var. Dik durmasını bile beceremiyen aile terbiyesinden yoksun insanlar insan olamaz
o gaddarca faul yapan fb li yavru ne olacak. o fenerliler için umut olabilir ama futbol camiası için ne ifade ediyor acaba.
şimdi git FB stadı önünde köfte ekmek sat karaktersiz
Türk futbolunun bu kadar berbat olmasının asıl sebebi yeni anlaşılmaya başlanıyor,, sert hareketlere karşı müsamaha gösterilmesi,, bam güm top oynanmasına neden oluyor,, avrupa maçlarında da patates oluyoruz maalesef
BU FAULÜ YAPAN 17 YAŞINDAKİ GENÇ KARDEŞİME DE FENERBAHÇE KULUBÜNDEN BİR UYARI GELMELİ HATTA FEDARASYONDAN CEZA DEĞİL YAPTIĞININ BİR İNSANA BİR SPORCUYA YAKIŞMADIĞI SONUÇTA KENDİSİNİNDE O SAHADA AYNI İŞİ YAPTIĞI VE MESLEĞİ OLDUĞU GELECEĞİ OLDUĞU ANLATIMALI..
FB Lİ BİR HAKEMİN BİR FB GS MAÇINA ATAMALARI DAHA NE BEKLENİRKİ.GS DÜŞMANLARI.
İnsanlığını yitiren herşeyini yitirmiştir.
Ya o faul ü yapan çocuğa ne demeli. 17 yaşında kine bak. 25 olunca kim bilir nadıl olur.
faulü yapana da uygun bir ceza verilmeli. yazık, bu yaşta terbiye edilmezse ilerde tam bür kasap olur
Adam yaralamaya kasten teşebbüsten bu oğlan futboldan men edilip hapis cezasına çarptırılmalı. Böyle futbolcu olmaz olsun.
fanatik fenerbahçeliyim.bu faul kabul edilemez bence futbolcunun futbol hayatı bitmeli.böyle çirkef futbolcu yetişmemeli hiçbir takımda.ALLAH korusun diğer çocuğun hayatı bitebilirdi
Hakemle bitmemeli. O futbolcuya da en ağır ceza verilmeli gerekirse Fenerbahçe ile ilişiği kesilmeli. Bizim takımın böyle bir futbolcu ile işi olamaz. Rakip Galatasaray bile olsa. Daha yaşınız kaç bu ne biçim kin böyle? O tekme o futbolcunun futbol hayatını bitirebilirdi. Böyle bir futbolcuya o şanlı forma yakışmaz
bu tekmeyi atan arkadaş başka bir spor dalı seçsin kendisine
Türk futbolu bir katilden kurtuldu. Darisi diger futbol katillerinin basina insallah...
CÜNEYT ÇAKIR VE FIRAT AYDINUS'UN KENDİSİ GİBİ FENERBAHÇELİ OLDÜĞUNUN İTİRAFI.
böyle birinin deyil hakem en küçük bir kuruluşta bile sözü gecmemeli böyle birinin insanlık suçu işlemeden asla kacınmıyacağı verdiği kararla belli olmuştur bunu deyil hakem taraftar olarak bile sahalara sokulması zararlı olacaktır
o fenerli 4 numaralı futbolcunun derhal futbol hayatı bitmeli bunu yapan insan olamaz buna en agır ceza verilmeli
hayret ilk defa it iti ıssırdı
zaten sen o düdüğü asmasaydın,GALATASARAY sana astırırdı!
Ondan sonra hakeme şiddet, hakeme küfür var diyorlar...sizin gibi satılmiş ruhlular yuzunden kaliteli hakemlere de önyargıyla yaklasıliyor bu ülkede
darısı cüneyt çakırın başına..!
Danayer'in yaptığının biraz ağırı ama Danayer'de sarı kart yedi ve GS'li CÜNEYT ÇAKIR İLE MHK BAŞKANIYUSUF NAMOĞLU GÖREVDEN ALINMADI. HEM DE SÜPERLİG MAÇIYDI. MEDYANSARAY ÇALIŞIYOR!!!??
Danayer'in yaptığının biraz ağırı ama Danayer'de sarı kart yedi ve GS'li CÜNEYT ÇAKIR İLE MHK BAŞKANIYUSUF NAMOĞLU GÖREVDEN ALINMADI. HEM DE SÜPERLİG MAÇIYDI. MEDYANSARAY ÇALIŞIYOR!!!?
Danayer'in yaptığının biraz ağırı ama Danayer'de sarı kart yedi ve GS'li CÜNEYT ÇAKIR İLE MHK BAŞKANIYUSUF NAMOĞLU GÖREVDEN ALINMADI. HEM DE SÜPERLİG MAÇIYDI. MEDYANSARAY ÇALIŞIYOR!??
bayağı tarasızsın evet yuhh yani.adam öldürmeye dalmış sarı veriyorsun.sen tarafsız olmazsın defol
Verdiği karardan sonra, kimleri örnek aldığını herkes doğru tahmin etmişti zaten..
o faulu yapan futbolcununda futbol oynaması yasaklanmalı, adam olmayacağı şimdiden belli.
Kariyermis ne kariyeri ???
ya bu zihniyeti ne demek lazım bu hakem tam fever fanatiği olmuş bravo MHK ve futbol federasyonuna ancak böyle şeyler sizlere yakışır yanlı ve fanatiklik
adam delikanlı gibi taraftarlığını dile getirmiş.. cüneyt çakır gibi rengini ve düşmanlığını belli etmeyen bir adi hakem varmı daha o da bence böyle sahalardan gitmeli ...hakem dediğin tarafsız olmalı...
yazıklar olsun insanlık dışı futbol artık cinayete dönüştü yazık günah kahrolsun fanatizim
futbolcunun ve hakemin kariyeri bitirilmeli .ikiside adam öldürmeye tam teşebbüsten yargılanmalılar.
Fenev camiasının ruhunda var kanlrının son zerresie kdar şike var ahlaksızlık var benzeri durumlar cüneyt çakırında kahyoğlunda ve bir çoğunda var ama yıllardır yaptıkları yanlarına kalıyor.
Güzel ama bundan önce yapılan bu tür faulleri es geçen hakemleri neden silmediniz gücünüz bu hakeme mı yettıbuna benzer onlarca kastı sakatlamaya yönelik fauller vardı onları neden görmezden geldınız
İşte böyle NFVAS dedirtirler işte. Hiç gocunmayın Fenerliler bu lafı söylettirmek için her haltı işliyorsunuz ve gerçekten hakediyordunuz.
Hem FB li oyuncunun hem de hakemin kariyerini bitirmek lazım.Hangi takımdan olursa olsun böyle sporcu ve taraflı hakem istemiyoruz.
Diğer Haberler