YURTHABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

MHP’de kaset istifalarına

İnternete düşen görüntülerin ardından MHP’li Bülent Didinmez ve İhsan Barutçu istifa edip adaylıktan çekildiler.

MHP’de kaset istifalarına

İnternete düşen uygunsuz görüntülerin ardından MHP’nin Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Didinmez ile MHP İstanbul eski il başkanı İhsan Barutçu istifa ettiler.

İkili ayrıca milletvekili adaylığından çekildi.

Böylece MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ikilinin istifasıyla ilgili istediği yerine geldi.

Bülent Didinmez, ''kaset'' iddialarıyla ilgili dün yazılı bir açıklama yapmıştı.

Didinmez “Yaşadıklarım, şahsımın özelidir. Sorumluluğum, sadece aile fertlerine karşıdır” diyerek istifa çağrılarını kabul etmemişti.

Bülent Didinmez ve İhsan Barutçu’nun adaylıktan çekilmesinin ardından İstanbul birinci bölgede Engin Alan’dan sonra ikinci sırada yeralan Bülent Didinmez’in yerine alt sıradaki Ali Torlak geldi.

Yine İstanbul 3.bölgede Meral Akşener, Atilla Kaya, Mehmet Taytak’tan sonra dördüncü sırada yeralan İhsan Barutçu’nun yerine ise Ahmet Mucip Gökçen’in geldi.

Daha önce de yine kaset skandalıyla gündeme gelen MHP lideri Devlet Bahçeli'nin yardımcıları Recai Yıldırım ve Metin Çobanoğlu istifalarını açıklamıştı.

MHP istifa eden adayların yerine milletvekilliği için yeni adaylar açıklamayacağını belirtmişti.

Express

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

En Çok Aranan Haberler