SPOR

Mircea Lucescu: İnandığım için buradayım

Türkiye A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Tunus maçı öncesi basın toplantısı düzenledi.

Mircea Lucescu: İnandığım için buradayım

İşte Lucescu'nun açıklamaları;

Ukrayna maçından önce futbolcuları antrenmanda tanıdım. Orada bir karar alınması gerekiyordu. O zaman ben milli takımdaki tecrübeli ayaklardan yararlanmak istedim. Ama o zaman öyle oyun stilimizi tam olarak yapamadık. O yüzden sonra Türkiye ve yurtdışındaki bütün oyuncuları izlemeye başladım. Beraber oynama isteği, arzusu çok olan oyuncularla yola çıkmak istedim. Birlikte oynama arzularının çok olması sebebi ile gençleri tercih ettim. Biliyorsunuz ki teknik direktörler için en zor olan 30 yaş üstü oyuncularla çalışmaktır. 2024'ü öngörerek gençleştirme uygulamasına gittik. 20-21-22 yaşında oyuncular var ekipte. 6 yıl sonra birçok maç yapmış oyuncular olacaklar.

Oyunu nasıl oynayacağımızı, felsefeyi nasıl ortaya koyacağımızı öğretiyorum. Umut ediyorum ki buna ulaşırız. Milli Takım'a baktığınız zaman siz de değişimi görüyorsunuz. Şimdi bize sonuçlar gerekecek. Sonuçları da aldığımız zaman oyuncular sürekli gelip burada oynamak isteyecek. Çünkü Milli Takım, kulüplerden çok daha farklıdır.

Tecrübe çok önemli. Bunun için 26-27 yaşlarını bekleyemeyiz. Bu yüzden çok fazla maç yapmalıyız. Öyle bir taktik kültürü işlemeliyim ki her taktiği uygulayabilecek seviyeye gelsinler.

Cenk Tosun, Türkiye'de olan veya yurt dışında olan oyuncular için çok iyi bir örnek. Cenk, biliyorsunuz Almanya'dan Türkiye'ye gelip, sonra buradan İngiltere'ye gitti.

Bu görevi başarmak için aldım. EURO2020'ye gideceğimize inanıyorum, inanmasam zaten burada olmam.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler