MAGAZİN

Müslüm Gürses'in sesinden hiç duyulmamış şarkılar!

Merhum sanatçı Müslüm Gürses’in sesinden ve bugüne kadar hiç duyulmamış eserlerden oluşan “Mahzendeki Şarkılar”ın devamı niteliğindeki “Mahzendeki Şarkılar 2”, “Geceler” ile dinleyicilerle buluşuyor!..

Müslüm Gürses'in sesinden hiç duyulmamış şarkılar!

90'ların sonunda kayıtları yapılan ve daha önce hiç yayınlanmamış şarkılardan oluşan devam projesi, merhum Müslüm Gürses’e saygı niteliğinde dinleyicileriyle buluşacak.

MÜSLÜM GÜRSES’İN LOKOMOTİF ŞARKISI: GECELER

Müslüm Gürses ile müzik kariyeri boyunca otuzu aşkın albüm yapan Elenor Plak’ın ve bu projenin sahibi Muhteşem Candan; o yıllarda sanatçının çok beğenerek seçtiği ve büyük bir titizlikle seslendirdiği 'Geceler'i, merhumun kendi değimi ile 'lokomotif şarkı' olarak tanımladığını ve başa konulduğunda bütün albümü çekeceğini söylediğini belirtiyor.

1572439765_M__sl__m_G__rses_2

Muhteşem Candan merhumun şarkıyla ilgili duygularını, 'Eseri stüdyoda günlerce dinledi, okudu ve bir hafta sonra ‘tamamdır ESERİ ANLATABİLDİM’ demişti' şeklinde özetliyor.

Sözleri Şakir Askan’a, müziği Kemal Taşçeşme’ye ait olan eser, albümün çıkış tarihinden önce ve ilk kez dijital müzik platformlarında bir hafta boyunca “Müslüm Baba” sevenlerin beğenisine sunulacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler