SPOR

Falcao sorusuna yanıt ve terör tepkisi!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Terra Pizza ile yaptıkları sponsorluk anlaşmasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Falcao transferiyle ilgili ilginç ifadeler kullanan Mustafa Cengiz, 3 basın mensubunun Florya'ya alınmaması konusuyla ilgili de sert konuştu.

Falcao sorusuna yanıt ve terör tepkisi!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, sponsorluk anlaşması sırasında kendisine yöneltilen bir soruya çok sert cevap verdi.

Galatasaray Kulübü’nün terör örgütüyle ilişkilendirilmeye çalışılması hakkında sorulan soruyu yanıtlayan Cengiz, “İsim telaffuz ederek bu terör örgütünün adını tanıtmak istemiyorum. Sizler basın emekçileri insanlarsınız. Dün bir takım gelişmeler oldu, bunları biliyorsunuz. Burada Galatasaray’ın Florya’da antrenmanla ilgili aldığı tavrın içinde bu da var. Temel bu. Galatasaray’a karşı ciddi biçimde, özellikle bu yıl ön hazırlıklarını gördüğümüz asimetrik bir saldırı var. Nereden, nasıl, ne zaman geleceğini bilmediğimiz, planlı olmayan fakat düzenli şekilde bir saldırı var. Bunlardan birisi de bu olay. Hocamızın verdiği tepki, Galatasaray’ın verdiği tepkidir. Bu tepki de bir uyarıdır, asla kara liste olayı değildir. Bu uyarı ne basın emekçilerine ne de bağlı oldukları kurumlara yapılmamıştır. Bu tepki, Galatasaray’a karşı oynanmak istenen algıya, iftiraya ve oluşturulmak istenen baskıya bir tepkidir. Bunu lütfen ciddi olarak algılayın. Burada devlet kurumu TRT var. Galatasaray için devlet ve millet her şeyden önce gelir. Ama siz devletin kanalını kullanarak Galatasaray’ı bir terör örgütüyle bağdaştıramazsınız. Galatasaray’a karşı malum terör örgütüyle birlikte adlandıranlar bizzat kendileri o terör örgütünün eski ya da kripto mensubudur. Bunu söylüyorum. Bu propagandanın etkisinde kalarak bunu tekrar eden bazı cahil, saf kesimleri bir kenara alırsak, Galatasaray’ı bilinçli olarak terör örgütüyle eşdeğer tutanların bilin ki bu örgütle ya gizli bağı vardır ya da kripto örgütçüdür. Bunları diyenleri Galatasaray olarak anında hukuka teslim ettik, etmeye de devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

"CAMİALARA ÖRGÜT TEMSİLCİSİ DENMESİ SUÇTUR"

Galatasaray’ın yanı sıra bütün camialara bu iftiraların atılabileceğini söyleyen Mustafa Cengiz, “Hem Galatasaray hem Fenerbahçe, Beşiktaş, Eskişehir, Trabzonspor, hiçbir camiayı terör örgütüyle suçlayamazsınız. Orada yöneticilik yapmış terör örgütü mensubu olabilir, şükür ki bizde olmadı. Futbolcu olabilir, taraftar olabilir. Ama asla o camiaya, şu ya da bu örgütün temsilcisi denmesi suçtur, o terör örgütünün amaçlarına hizmet ettiğinizi açıklıkla gösterir. Buradan bütün kamuoyunu uyarıyorum, sadece Galatasaray’ı değil, diğer camiaları da bu örgütle eşdeğer tutanlar varsa, bilin ki onlar örgütçüdür. Bundan emin olabilirsiniz” açıklamalarını yaptı. Basın toplantısının ardından gazetecilerle ayaküstü kısa bir sohbet eden Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, transfer dönemi bittikten sonra basın toplantısı düzenleyeceğini belirterek, “Her soruya açıklıkla ve samimiyetle cevap vereceğim. Ben de doldum artık. Hep ayak üstü bir şeyler söylüyorduk, eksik kalıyordu” diyerek eylül ayı başında basın toplantısı düzenleyeceğini söyledi.

BASIN TOPLANTISINDA FALCAO SORUSU

Basın toplantısında Mustafa Cengiz'e "Terra Pizza, Falcao'yu getirir mi?" sorusu yöneltilirken başkanın cevabı, "Ahiret sorusu bu" yanıtını verdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 36 yorum
Galatasaray yönetimi içerisinde %99 fetöcular hala cirit attığını düşünüyorum
Neden hep GALATASARAY diyerek ayrımcılık yapıyorsunuz. Günümüzde ülkemizi yöneten AKP'nin bile hala büyük bir kısmı ve hatta ülkede hala çok sayıda FETÖ'cü varken, neden sadece GALATASARAY diyerek bir FB'lisi, BJK'lisi, TS'lisi yada akıllara gelen-gelmeyen başka bir çok yerde olduklarını unutmayın...
@celikel_emrah_1988 ben de senin düşünebildiğini düşünmüyorum
o senin beynindeki karıncaların cirit atması yeğen
ulan cahal.fetoden alinan fb sayisi 24 .bjk li sayisi 9.gs li 4 ken ,kim fetöcu uyor acaba.kusgiller
@celikel_emrah_1988 Aynı şeyleri de bizler sizler için (takım,kurum,devlet her nerde ve pozisyondaysan)%100düşünüyoruz!püsürük atmak kolaydır ama sözlerin ve suçlamaların ardında durmak delikanlılıktır.İnsan olmak bunu gerektirir ki FİTNE-FESAT Bugün tüm dünya insanları(!) Hayatın her bir gününde bunu yaşıyor zaten!burdan tatlı su light klavye delikanlılığı yapmak kolay,sıkıyorsa Galatasaray Kulübü için yargıya bu savunduğun itham ile suç duyurusunda bulunmasana!!!Devletin Siyasi kanadında bir türlü bulunamayan Terörist Siyasiler için de suç duyurusunda bulunsana!!!!
@celikel_emrah_1988 DEMEKKİ SENDE BEYİN YOK
Sayın Başkan;Şike kapsamında Fifa'dan kanıtlı-onaylı 2 yıl ceza alanlar"ülke elden gidiyor"diye olayın yönünü değiştirmek,örtbas etmek isteseler de o günden sonra niye şampiyon olamadıklarını (olmak isteyip de)musluklarını kimlerin kestiğini ve gerçeğin ne olduğunu onkar çok iyi biliyorlar!Gerçek terör örgütü onlar değil mi ki eğer o günden bu güne şampiyon olamayanlar, gün bugündür deyip,federasyonu ele geçiriyor,ilk maçta herkesin gördüğü 3 penaltı ile ilk hafyayı lider tamamlıyorsa;Bunlar değil miydi daha önce şampiyonluk rotası,milli direktör'ü yaratanlar!?meyve veren ağaç hep taşlanacak..
@onemli_degil_1966 haluk ulusoy zamanında fetocu hakan ve arifle kazanılan penaltılar,son iki yıldaki alanya ve çaykurrize maçları başta, hakemler saysinde ve terimin tehditleri,albayrakın şantajları ile gelen pis şampiyonluklar !!!
@onemli_degil_1966 işte tamda fetöcü savunması fetönün itlerinin yazım tarzı iftira var yalan var inkar var
Aziz başkan memleket elden gidiyor dedi ve doğru çıktı . Ne yön değiştirmesi ??? Takımını bu kadar belli etme . Ayrıca da darbe girişiminden sonra değil öncesinden beri şampiyon olamıyorlar . Aptalca bağdaştırmalarla bir tutma . Fetöcülerin yüzde 70i sizden çıktı .
@onemli_degil_1966 herkes ne yapmışsa öyle anılıyor..şike yapan şikeci,terör örgütü baglantili olanlarida o sekilde anıyorlar... Fener bahçe belki mac almış satmis olabilir ama asla vatanı satmamıştır vatan hainleriyle bir olmamıştır...bunu en iyi siz biliyorsunuz...
@06volkan Fetöyle birlikte seni de bayıra karşı yatırır ne ederim ben biliyor musun hadi ordan oğlan!sende haya,edep var mı?
@webster_2019 Bu algı operasyonunun ürününün hicap ve eziklik cümlelerini şöyle mi yorumlaması gerekiyor herhangi bir Türk futbol sever:Siz geçmişte bunu yaptınız(!)bizde bunu yapacağız,öyle mi?Aydınlar,Pendikler,Buda peşteler,Cannes revan,Olomouchlar sizinle......maytap geçerken;)) Senin büyük Baban dahil bütün Futbol severler (takımı farketmeksizin)2000li yıllarda Avrupa'da başarılı olan(89'dan beri bir alt yapı vardı oysa)Galatasaray'ı alkışlarken,buna zamanın futbol federasyonu başkanı da katılınca daga dünyada olmayan (?)sana eziklik mi verdi?O takımın başarısı,lige yansıması kaçınılmazdı
Radamel’i bu saatten sonra alan enayidir.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler