SPOR

Mustafa Denizli: 'Bir değişim yaşayacağız!'

Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Kayserispor'un galibiyete kendilerinden daha yakın olduğunu söyledi. Deneyimli hoca transferle köklü değişiklikler yapacaklarının sinyallerini verdi.

Mustafa Denizli: 'Bir değişim yaşayacağız!'

*MAÇIN CANLI ANLATIMI İÇİN TIKLAYINIZ

Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Kayserispor maçı sonrasında ilk yarıdaki oyun sonucunda puanı hak etmediklerini söyledi. İkinci yarıda takımın toparlandığını belirten başarılı teknik adam, hem bugünü hem de Galatasaray’ın geleceğini kurtaracak transferler yapılacağını söyledi.

İşte Denizli’nin açıklamaları:

“Özellikle ilk yarıda ortaya koyduğumuz futbolla puanı hak etmedik. İkinci yarıda dönüşümüz oldu, pozisyon oldu. İçeride ve dışarıda kazanamadığımız her maç kaybımızdır. Özellikle ikinci yarıda biraz kımıldayış, biraz istek bizm oyunu 3 puanla kapatmamızı sağlayabilirdi. 1 puan bu şartlarda kötü değil. Yamalı bohçaya dönüyoruz, bir oraya bir buraya oyuncu koyuyoruz. Bugün şartlar bizi zorladı. Rakibimiz son haftalarda iyi yüksellen bir takım. İlk yarıda özellikle çok zorlandık. Birkaç zekamızı kullanamadığımız pozisyon var. Neticede puanlar 4 kayıp olarak ortaya çıktı. Hem Kayseri hem biz 2’şer puan kaybettik. Kayserispor 3 puana bizden daha yakındı.”

[Maçtan kareler-![Kayserispor-Galatasaray maçından kareler](https://imgrosetta.mynet.com.tr/file/2125597/640xauto.jpg)](https://www.mynet.com/galeri/kayserispor-galatasaray-macindan-kareler-155396-myspor)

“HEM BUGÜNÜ HEM GELECEĞİ KURTARACAĞIZ”

“Bir değişim yaşayacağız. Bunu en sağlıklı şekilde değerlendireceğiz. Yaş ortalaması yüksek bir takımız. Bu sene tercihimiz hem gelecek seneyi kurtaracak hem de bu sene oynayabilecek profilde oyunuclar olacak. Pozisyonlarda alternatiflerimiz var. Bunların bazıları basına yansıyor. Galatasaray’ın geleceğini kurtaracak 20 yaş ve altı 3 oyuncu bakıyoruz. Bir tane 25 yaş üzerinde oyuncu alacağız. Diğer transferler 25 yaş altı gruptan olacak. Çalışmalar devam ediyor. Şu anda yanımızda olmayan 2 değerli arkadaşımız var. Sneijder ve Burak. Hamit’in uzunca devam eden bir süreci vardı. Kendi içimizde de beklenmediğimi sonuçlar da olabilir.”

Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler