SPOR

Mustafa Denizli süre verdi!

Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, takımın gerçek formunu bulması için 2 hafta geçmesi gerektiğini söyledi.

Mustafa Denizli süre verdi!

*MAÇIN CANLI ANLATIMI İÇİN TIKLAYINIZ
Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, kısa sürede büyük değişikler beklenmemesi gerektiğini söyledi. Takımın özgüven artışını olumlu yorumlayan deneyimli teknik adam, takımın gerçek temposunu 2 hafta sonra buacağını söyledi.
İşte Denizli’nin açıklamaları:
“Değerlendirecek çok şey var. Olumlu taraflarımız var . Olumsuz taraflarımız da azaltmaya çalışyoruz. Bazen mükemmel işler yaptık ama bunu geniş zmana yayamazsan övgüye değer olmuyor. Bu benim kulübe gelişimin 7. günü bu. Takım skor bir tarafa, fizik kapasitesini aştı bugün. Onları kutluyorum.”

[Maçtan kareler-![Galatasaray - Bursaspor maçından kareler 2015-2016](https://imgrosetta.mynet.com.tr/file/2125206/640xauto.jpg)](https://www.mynet.com/galeri/galatasaray-bursaspor-macindan-kareler-2015-2016-155356-myspor)

“Bazı şeyleri düzeltmemiz için, 5-0 kazansak, bugün kazanamasak da en az 2 haftaya ihtiyacımız var. Çok ufak değişiklikler yaptık. Bu daha başlangıç, bu takımın başlangıcı, bizim de başlangıcımız. 15-20 gün sonra daha sağlıklı konuşuruz. Bugün övgüye değer tarafı bu mücadeleydi. Rakibe iki yar da birkaç pozisyon verdik. Bu doğaldır. Final paslarımız doğru adresi bulmadı. Esas önemli olan oyunun son bölümde takımın skoru ve tempoyu bulması çok önemli. Bitirişimiz güzel oldu ama bunu asla kriter olarak ele alamayız.”


“3’er gol atabilirdik”

“Futbolcu arkadaşlarımızla planladığımız her şeyi yaptık. Yapamadığımız tek şey, son vuruşlardı… Oyunun geleninde iyi işler yaptık. Rakip kalede çok kolay pozisyonlar bulduk. Her iki devrenin başında da 2’şer 3’er gol atabilirdik. Futbolcuların birbirilerine yardımlaşması çok iyiydi. Buraya gelip de pozisyonları atamazsanız, kaliteli futbolculara mağlup olursunuz” diye konuştu.
İyi futbollarını sürdüreceklerini belirten Ersel Uzgur, “Biz yakaladığımız ivmeyi devam ettireceğiz. İstediğimiz zaman içeride veya dışarıda yenemeyeceğiz takım yok. Sezon başından bu yana gelen, eksik güven duygusu; son vuruş ve son müdahalede fark yaratıyor. Bu akşam bunu yaşadık”


Podolski: Özgüvenimizi geri kazandık

"İyi bir sonuç oldu, önemli galibiyet elde ettik. İlk yarıda iyi değildik ama ikinci devrede toparladık. Gol yememek çok önemliydi, özgüvenimiz yerine geldi. Önümüzdeki birkaç gün daha rahat hazırlanabileceğiz. Astana maçına en iyi şekilde çalışıp çıkacağız. Daha özgüvenli bakabilmek önemli. Geçmişi düşünmemeli, önümüze bakmalıyız. Bugün çok iyi savaştık."


Muslera: “Neşeye ihtiyacımız vardı”

“Bugünkü maç bizim için çok önemliydi. Son haftalarda iyi sonuçlar alamayan bir Galatasaray vardı. Taraftarımız önünde bir şeyleri değiştirmek için kazanmamız gerekiyordu. Yeni hocamız Mustafa Denizli’nin mentalitesini anlamak için zamana ihtiyacımız var. Böyle bir zamanda bu galibiyet çok iyi oldu.
Astana maçı çok önemli… Bu maç onun için moral olacaktı. Takım olarak biraz neşeye ihtiyacımız vardı. Neşe ve huzur futbolda önemlidir. Şampiyonlar Ligi’nde devam edemeyecek olsak da Avrupa Ligi’ne kalmak için çok önemli bir maça çıkacağız.”

Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler