SPOR

Mutlu Topçu: 'Fenerbahçe maçı iyi bir başlangıç olsun'

Bursaspor'un yeni teknik direktörü Mutlu Topçu, Fenerbahçe maçı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Mutlu Topçu: 'Fenerbahçe maçı iyi bir başlangıç olsun'

Bursaspor'un yeni teknik direktörü Mutlu Topçu, Spor Toto Süper Lig'in 20. haftasında Fenerbahçe ile yapacakları mücadeleyi, çıkış maçı olarak gördüğünü söyledi.

Kulübün internet sitesinde açıklamaları yer alan Topçu, antrenman öncesinde futbolcularla toplantı yaparak onlara taraftarların ve camianın beklentilerini anlattığını belirtti.

Teknik direktör Topçu, Fenerbahçe maçıyla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:

"Önümüzde güzel bir maç var. Benim için avantaj olarak görüyorum. Hem benim hem de futbolcu kardeşlerimiz için iyi bir başlangıç olsun. Tekrar çıkış maçı olarak nitelendiriyorum. Futbolcularımızdan beklentim çok fazla. Bu arkadaşlarımız 27 puanı canla başla topladılar. İkinci yarı alınan kötü sonuçlar onların kötü futbolcu olduğu anlamına gelmez. Evet, bir motivasyon bozukluğu var. Bu arkadaşlarımıza tekrar bu öz güveni kazandırmamız lazım. Daha önce de belirttiğim gibi futbolcu arkadaşlarımızın bireysel anlamda performansını yükselteceğiz."

Topçu, göze hoş gelen, savunmayı değil hücumu düşünen bir oyun anlayışı tercih edeceklerini vurgulayarak, "Rakibi kendi sahamızda çok fazla karşılamak istemiyoruz. Bunun çalışmasını yapacağız. Fenerbahçe maçı için de böyle bir anlayış içinde olacağız. Kaptırdığımız toplarda baskıyı ön planda tutup eksik yönlerimizi tamamlayacağız, kanat organizasyonlarına daha fazla önem göstereceğiz." şeklinde görüş belirtti.

Bursaspor'da Fenerbahçe maçı hazırlıkları

Bursaspor, Spor Toto Süper Lig'in 20. haftasında 11 Şubat Cumartesi günü Fenerbahçe ile yapacağı maçın hazırlıklarına başladı.

Kulübün açıklamasına göre yeşil-beyazlı futbolcular, Hamza Hamzaoğlu'nun istifasının ardından göreve getirilen yeni teknik direktör Mutlu Topçu yönetimindeki ilk çalışmasını yaptı.

Özlüce Tesisleri'nde gerçekleştirilen ve 1 saat 15 dakika süren antrenman ısınma koşularıyla başladı. Antreman, çabukluk ve kontrol pas çalışmasıyla sona erdi.

Sakatlığı bulunan John kondisyon salonunda çalışırken, yurt dışındaki tedavisi tamamlanan Furkan Özçal takımdan ayrı koştu. Bursaspor, Fenerbahçe maçı hazırlıklarını yarın da sürdürecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
SANAİYİ BİR BAŞLANGIÇYAPACAKFENERBAHÇE MUTLU GEL SEN DEDENİN KUCAĞINA
Bir Fener'li olarak söylenecek olan şudur ki;vah Fener'im vah durumu kötüye giden takımlar çıkış yapmak için seni gözüne kestiriyor.Haksızda değiller hani.
DOĞRU DİYORSUN MUTLU HOCA FENER NEDE OLSA AVERAJ TAKIMI...
Diğer Haberler