YURTHABER

Nil Koleji, Cambridge Sınavında Büyük Başarı Gösterdi

Cambridge Üniversitesi´nin İngilizce yeterliliğini ölçmek amacıyla dünyanın birçok ülkesinde standart olarak uyguladığı İngilizce sınavlarında Diyarbakır...

Nil Koleji, Cambridge Sınavında Büyük Başarı Gösterdi

Cambridge Üniversitesi´nin İngilizce yeterliliğini ölçmek amacıyla dünyanın birçok ülkesinde standart olarak uyguladığı İngilizce sınavlarında Diyarbakır Özel Nil Koleji öğrencileri yüzde 95´in üzerinde başarı elde etti.

Cambridge Üniversitesi ESOL sınavına geçen eğitim yılı içinde katılan ve üniversite tarafından değerlendirme sonrası başarılı olan öğrencilere sertifikaları, okulun ilk gününde düzenlenen törenle verildi. Özel Nil Koleji İngilizce Öğretmeni Recep Kepenek, öğrencilerinin uluslararası sınavlara katılmalarını her zaman teşvik ettiklerini söyledi. Kepenek, "Çünkü bu sınavlar bir dilde temel yetenekler olan okuma, yazma, dinleme ve konuşma alanlarının her birinde ayrı ayrı ölçüm yaparak güvenilir bir sonuç ortaya koyuyor." dedi.
Öğrencilerin ayrıca İngilizce seviyelerini uluslararası arenada görmüş olduğunu belirten Kepenek, "Bu sınavlar, öğrencilerimiz için gelecekte gerek okul gerek iş hayatında çok büyük öneme sahip olan ve bütün dünyada geçerliliği olan FCE, IELTS ve TOEFL sınavlarına küçük yaşlardan itibaren hazırlayarak başarıları için güçlü bir temel oluşturmaktadır." diye konuştu.

BİRÇOK OKULU GERİ BIRAKTILAR

Bu başarıların öğrencilerin gelecek yaşamlarını önemli oranda etkileyeceğine dikkat çeken Özel Nil Koleji İngilizce öğretmeni Sezgin Çocuk ise öğrencilerin çağdaş, bilimsel düşünen, çok yönlü ve nitelikli bireyler olarak yetiştirdiklerini kaydetti.

Okul Müdürü Ali Pehlivan, Özel Nil Koleji öğrencilerinin SBS, OET ve ESOL gibi merkezi sınavlarda elde ettiği başarıların verdikleri eğitimin kalitesini kanıtladığını söyledi. Pehlivan, şunları söyledi: "Özel Nil Koleji'ni bölgemizde ve Türkiye genelinde en başarılı eğitim kurumlarının arasına taşımaktadır. Her öğrencimizin en az bir yabancı dili mükemmel kullanması Özel Nil Koleji misyonunun en başında gelmektedir, bu nedenle günümüzde çağdaşlık ve kalkınmanın en önemli göstergesi olan yabancı dil eğitimine ayrı bir özen gösteriyoruz. Yabancı dil eğitimimizin düzeyini belirlemek için öğrencilerimizi uluslararası geçerliği olan sınavlara yönlendirmekte ve sertifika almalarını sağlamaktayız. Cambridge ESOL İngilizce sınavları bunların en başında gelmektedir. Okulumuzda uygulanan ve Avrupa Portfolyosunun önemli bir aşaması olan Cambridge sınavları 5 Mayıs 2012 tarihinde yapılmış ve 3 farklı kategoride 187 öğrencimiz katılmıştır. Bu öğrencilerimiz Cambridge sınavlarında uluslararası bir sınava girme deneyimi kazanarak bu tür yarışmalara karşı çekingenliklerini yenmişlerdir. İngiltere'de bulunan sınav değerlendirme merkezi tarafından öğrencilerimizin 2012 Cambridge sınavlarında yüzde 95 ortalamayla çok üstün başarı gösterdiği bildirilmiştir.