YURTHABER

‘o Ses Türkiye’de Yarışan Mustafa’ya Destek Sürüyor

O Ses Türkiye’de, Ahmet Kaya’nın ‘Kafama Sıkar Giderim’ şarkısını seslendirerek yarışmaya damgasını vuran Gaziantepli Mustafa...

‘o Ses Türkiye’de Yarışan Mustafa’ya Destek Sürüyor

O Ses Türkiye’de, Ahmet Kaya’nın ‘Kafama Sıkar Giderim’ şarkısını seslendirerek yarışmaya damgasını vuran Gaziantepli Mustafa Bozkurt’a destek yağıyor.

Özmidyat Yönetim Kurulu Başkanı Osman Demirci, Mustafa Bozkurt’a sponsor oluyor. İşadamı Osman Demirci, sesiyle herkesi kendisine hayran bırakan Mustafa’ya yarışma süresince ve bundan sonraki sanat hayatında maddi manevi her türlü desteği vereceğini belirtti. Gaziantep'te Türk Musikisi Devlet Konservatuarı son sınıfta okuyan Mustafa Bozkurt, Star TV’deki O Ses Türkiye yarışmasında Ahmet Kaya'nın şarkısıyla jüriyi ve seyirciyi coşturdu. Söylediği şarkıyla herkesi büyüleyen Mustafa Bozkurt, salondan büyük alkış aldı. İstek üzerine şarkısını bir daha seslendiren Mustafa Bozkurt, jüri üyelerinden Mustafa Sandal'ı seçti. Gaziantep’te doğup büyüyen Mustafa Bozkurt, bağlama çalmaya 9 yaşında başladığını, Arif Sağ, Musa Eroğlu gibi büyük bağlama üstatlarını çok sevdiğini ve her zaman örnek aldığını belirtti.

Daha çok Anadolu’nun, doğu, güneydoğu tarafındaki yörelerin türkülerini sevip seslendirdiğini dile getiren Mustafa Bozkurt, yarışmaya katılmasının ise tamamen bir anlık bir karar olduğunu belirtti.

Bozkurt, “Yarışmaya katılmak hiç aklımda yoktu. Arkadaşım aradı, kendisi videosunu göndermiş bana destek ol yanımda gel dedi. Bende tamam dedim. Arkadaşım girerken bende öylesine gireyim dedim, girdim ve sadece ben kazandım. Bana kısmet oldu. Alkışlar beni mutlu etti, şaşırttı da. Şu anda Gaziantep’ten yarışmaya katılan benim dışımda Yusuf diye bir arkadaşımız var. Murat Boz’un takımında” dedi.

“Aslında önceleri ben bu tür yarışmaları bu kültüre, müziğe vurulan bir darbe olarak görüyordum ama, şu anda fikirlerim değişti’ diyen Bozkurt, “Bu tür yarışmalar aksine bu kültüre daha çok fayda sağlıyor. Hedefim bu yarışmada illa birinci olmak değil, birazda halk müziğine hülk kültürüne yardımcı olabilirsem, bu benim için büyük mutluluk” dedi.

Eğitime ve sosyal sorumluluk projelerine verdiği destekle tanınan Özmidyat Yönetim Kurulu Başkanı MAREV eski Başkanı Osman Demirci, Mustafa Bozkurt’un o gece muhteşem sesi ve yorumuyla sadece seyirci ve jüriyi değil, tüm Türkiye’yi büyülediğini söyledi.

Bozkurt’a bundan sonraki süreçte her türlü desteği vereceğini söyleyen Osman Demirci, “Gelecek vaat eden genç sanatçılarımıza destek vermek gibi bir sorumluluğumuz var. Bir işadamı olarak, genç kardeşimize yarışma süresince ve yarışma bittikten sonra sanatını en güzel şekilde icra etmesi için maddi manevi elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Mustafa kardeşimin müthiş bir sesi ve yorumu var. Onu hak ettiği noktaya taşımamız gerek. Gazianteplilerin de Mustafa kardeşimizi yalnız bırakmayacağına inanıyorum” dedi.

Mustafa Bozkurt, Osman Demirci’ye duyarlılığından dolayı teşekkür etti.