YURTHABER

Öğrenciler öğretmeni dövdü

İzmir'de, 4 lise öğrencisinin matematik öğretmeni Süheyl Rahmi Çerçi'yi darp ettiği ileri sürüldü.

Öğrenciler öğretmeni dövdü

İzmir'de, iki grup arasında okulda çıkan kavgayı ayıran öğretmenlerinin bulunduğu odaya giden 4 lise öğrencisinin matematik öğretmeni Süheyl Rahmi Çerçi'yi darp ettiği ileri sürüldü.

Küçükyalı Semti'nde bulunan tarihi okullardan Mithatpaşa Teknik ve Anadolu Meslek Lisesi'nde, sabah saatlerinde, öğrenciler öğretmenlerini darp ettiği iddia edildi. Matametik öğretmeni Süheyl Rahmi Çerçi, okulda iki grup arasında çıkan kavgayı ayırıp, öğrencileri de uyardı. Durumu gururlarına yediremeyen O.K. (16), E.O. (16), M.C.Ö. (15) ve M.A. (16) isimli dört öğrenci, öğretmenler odasına giden Çerçi'nin peşinden odaya girdi. 4 lise öğrencisi, iddiaya göre Çerçi'yi burada darp edip üzerine çay bardağını da üzerine fırlattı. Hırsını alamayıp, oda içindeki koltuk ve sandalyeleri kıran öğrenciler, diğer öğretmenlerin araya girmesi üzerine odadan uzaklaştırıldı. İhbar üzerine gelen acil yardım görevlileri, Çerçi'yi hastaneye götürdü.

O.K., E.O., M.C.Ö. ve M.A. da Konak İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Polisi tarafından gözaltına alındı. Matametik öğretmeni Çerçi'nin dört öğrenci hakkında şikayetçi olduğu belirtildi. Öğrenciler hakkında okulda idari ve disiplin soruşturması başlatıldığı öğrenildi.