SPOR

'Onu Fransa'ya neden götürüyor?'

A Milli Takım'ın Euro 2016 öncesi son sınavı olan Slovenya maçını spor yazarları değerlendirdi.

'Onu Fransa'ya neden götürüyor?'

UĞUR MELEKE - HÜRRİYET

Burak koşmazsa, Arda seyrederse, Hakan mücadele etmezse, Oğuzhan kulübünde çaldığı sayıda top çalmazsa düzeltemeyiz bu tabloyu. Hırvatlar’a-İspanyollar’a karşı topun 90 dakika bizde kalma şansı yok ki! Top bizdeyken belki iyi işler yapacağız, goller atacağız ama onlara geçtiğinde San Marinolaşmamamız-Faroeleşmememiz gerek... Milli takımın 11’indeki kenar tercihleri Arda ve Hakan... Alternatifleri Volkan ve Emre. Terim’in seçimine bakılırsa Olcay kenarlarda beşinci tercih gibi duruyor. Terim, Hakan’ı kenarda kullanacaksa Olcay’ı neden götürüyor ki Fransa’ya? Üstelik kulübede net bir defansif orta saha alternatifimiz yokken.

METİN TEKİN - SABAH

Slovenya maçı son provaydı, kadrosuna da öyle bakmak lazım. En gerçekçi ipuçlarını verecek maçtı. Hırvatistan maçı 11'ine gelirsek, bana göre tek bir sorunun cevabı aranıyor burada... Burak Yılmaz mı, Cenk Tosun mu?.. Burak'ın da golle dönüşü... Bana göre; Hırvatistan maçında diğer 10 kişinin aynı olacağı, yalnızca bu sorunun cevabının farklılık yaratacağı bir kadro gördük. Bu ekip Avrupa finallerindeki ilk maçının 11'ini oluşturacaktır.

GÜRCAN BİLGİÇ - SABAH

Sonuçta zor pozisyon veren ama pozisyona da zor giren bir takım olarak kendimizi tarif edebiliriz. İngiltere'ye kafa tutmamız da cebimizde, Karadağ karşısında uzatmalara kadar sıkıntı çekmemizde.. İki gerçeğimiz var. Birincisi hem kulüp, hem de Milli Takımımızın Avrupa'da yükseldiği dönemde muhteşem kaleci performanslarına sahip olması. İkincisi ekstra bir yıldızımızın olması. Bu şampiyona için Volkan Şen veya Emre Mor gibi bire birde ölçülemeyen oyuncularımızın performansı veya duran toplarda Hakan ile Selçuk'un ekstra becerileri bizi taşıyacak.

TUNÇ KAYACI - FANATİK

Volkan Şen’in Braga maçından ders çıkarmamış olduğunu gördük. Israrla itirazını sürdürdü ve sarı kart gördü aslında söylemek istediğimizde buydu; bizim için en büyük tehlike. Gecenin ayakta kalanları bana göre başta kalecimiz Volkan Babacan, Hakan Balta, Selçuk ve Gökhan Gönül’dü. Hani şu kafamızda çok soru işareti yaratan savunma hattı. Sonuçta hatasıyla, sevabıyla bu milli takım bizim, Fransa’da Allah yollarını açık etsin, ülkemizin yüzünü güldürsünler.

MUSTAFA SAPMAZ - AKŞAM

Dün solda Arda Turan, sağda Hakan Çalhanoğlu ile pasör sayısı beş olunca top bize geçtiğinde daha güvenli bir takım oldu. Bu özelliğimizi çok etkili kullanamadık. Eksiğimiz hızdı. İlk yarının son 5 dakikasına kadar Burak Yılmaz hariç topun arkasına çok disiplinli şekilde geçtik. Saha yerleşimimiz, oyuncular arasındaki mesafe gayet iyiydi.


Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler