SPOR

Orhan & Fatma Mutlu çifti Yeni Malatyaspor'u tribünde yalnız bırakmıyor

Malatyaspor tribünlerinin en yaşlı çifti olarak bilinen Orhan Mutlu (63) ve eşi Fatma Mutlu (56) Evkur Yeni Malatyaspor'u hiçbir maçında yalnız bırakmıyorlar. Süper Lig'in 11. haftasında Malatya'da oynanan Medipol Başakşehir maçında da tribündeki yerlerini alan renkli çift Orhan Mutlu ve Fatma Mutlu, son nefeslerinde bile Evkur Yeni Malatyaspor aşkından vazgeçmeyeceklerini söylediler.

Orhan & Fatma Mutlu çifti Yeni Malatyaspor'u tribünde yalnız bırakmıyor

Maço Orhan lakaplı Orhan Mutlu, gençliğinin tribünlerde geçtiğini belirterek, "Aşağı yukarı 40 yıldır Malatyaspor'un peşindeyim. Ne 3.lig, ne soğuk, ne de uzak demedim takımın birçok maçına gittim. Bu öyle bir sevgi ki anlatılmaz yaşanır. Bize deli diyenler oluyor, ‘ne işiniz var' diyenler oluyor. Ama bunu söyleyenler memleket nedir, memleketin takımına duyulan bağlılık nedir bunu bilmiyorlar. Benim Allah'tan tek duam, canımı Malatyaspor'un şampiyonluğunu gördükten sonra alsın. O şampiyonluğu göreyim, gözüm açık gitmem" dedi.

"Şu 3 günlük dünya insanın sevdiği bir şeyler olmalı”

Yeni neslin futbolu ve hayatı sanal dünya üzerinden yaşadığını ve bu duyguları tadamadığını da belirten Orhan Mutlu, "Ne yazık ki gençlerimiz hayatlarını evlerindeki 3 metrekarelik odalarda bilgisayar başında heba ediyorlar. Futbolu da hayatı da sanal dünya üzerinden yaşıyorlar. O yüzden de sıcak duygularını yitirmiş durumdalar. Çıksınlar dışarı, atsınlar kendilerini doğanın kalbine. Hem şu 3 günlük dünya insanın sevdiği bir şeyler olmalı. Memleketinin takımı gibi, ülkesi gibi, eşi gibi mesela. Bu duyguları tatmadan yaşanmış hayat, yitik hayattır bana göre. Beni de bu sözlerimden sonra birçok insanlar anlar diye düşünüyorum. Fırsat buldukça, sağlığım elverdikçe eşimi de alıp Malatyaspor'un maçına geliyoruz. O da çok seviyor Malatyaspor'u. Evde kalsak aklımız da burada olacak. Napalım dayanamıyoruz" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
ihtiyalar oraya gıdeceginize elinize kranı kerimi alıp okuyun namzısnız kılın ibadetınız yapın malatya spor senı diğer tafata kurtamıycak yaptgın ibadtler sana faydalı olcak
@doktor45m2007 aynen katılıyorum öbürtarafta malatyayı soracaklar sanki tövbe tövbe
@doktor45m2007 Onlarla beraber mi yaşıyorsun. Nerden biliyorsun ibadetlerini yapmadıklarını. Çamur at izi kalsın.
sankimarifet tövbe tövbe bize ne sizin taftarlığınızdan gidin evinizde oturun örnekmiş ammada örnek
maşallah
malatyanın sampiyonlugundan sonra öleyim ne demek yaa :) dayı sonsuza kadar yasamak ıstıyor galıba
Diğer Haberler