Oy Kullanmadan Önce Bu 10 Soruyu Kendi Kendine Sor Türkiye

Türkiye’nin geleceğini belirleyeceğimiz 1 Kasım seçimleri öncesi doğru karar vermek ve kötü gidişatı sonlandırmak için, kendi kendimize sormamız gereken 10 soruyu muhakkak soralım ve doğru kararı verelim. İşte, o 10 soru;

Oy Kullanmadan Önce Bu 10 Soruyu Kendi Kendine Sor Türkiye

7 Haziran Sonrası Kaos’u Başlatanlar Kimler?

7 Haziran sonrası milleti tehdit edenleri unutma Türkiye.

Milli İradeyi Hiçe Sayanlar Kimler?

Seçim sonuçlarını kabul edip, kimsenin hükumet kurmak istemedi AKP’den sonra, yasal hak gereği hükumeti kurma görevini CHP’ye vermeyip, erken seçim kararı alanları unutma Türkiye. Şiddet İçeren Açıklamalar Yapanlar Kimler?

7 Haziran seçimleri sonrası AKP’li Yalçın Akdoğan’ın; ‘HDP bundan sonra çözüm sürecinin ancak filmini yapar’ dediğini ve sonrasında olanlarla beraber, onlarca insanın hayatını kaybettiğini unutma Türkiye. Ülke Bu Haldeyken Hükumette Olanlar Kimler?

Tüm bunlar yaşanırken, ülkeye kaos gelirken, dolar yükselirken, onlarca insan hayatını kaybederken hükumette kimlerin olduğunu unutma Türkiye. Tüm Bu Yaşananlar Olurken Hükumette Olup, Sorumluluğu Başkalarına Atmaya Çalışanlar Kimler?

Türkiye’nin her yerinden acı haberler gelirken, ülkede kaos ortamı oluşmuşken, ‘400 vekil verin bu iş çözülsün’ diyenleri unutma Türkiye. Tarafsız Basın Mensuplarına Saldıranlar Kimler?

Ahmet Hakan’a evinin önünde kalleşçe saldıranlardan ikisinin, saldırı öncesine kadar AKP Fatih Teşkilat üyesi olduklarını unutma Türkiye. Tescilli Çete Liderlerine Miting Yapatıranlar Kimler?

Rize’de düzenlenen teröre lanet mitinginde, çete lideri olduğu mahkemece kanıtlanmış ‘Sedat Peker’in Tayyip Erdoğan’ın desteklenmesini isteyerek şöyle söyledi; ‘Büyük hata yapıyorlar. Hatalarını fark ettikleri zaman her şey için çok geç olacak. Adeta dünyanın şah damarları kesilmişçesine oluk oluk kanları akacak. Nehirler dolusu kanları aktıkları zaman anlayacaklar’. Hemen ardından da Ankara’da, Cumhuriyet tarihinin en büyük terör saldırısının meydana geldiğini unutma Türkiye. Tarafsız Olması Gerekirken, Taraf tutanlar Kimler?

7 Haziran sonrası ortaya çıkan AKP oylarının, 1 Kasım seçimleri öncesi yapılan anket sonuçlarında da düşüşe devam etmesi sonrası meydanlara inenleri, tarafsız olması gerekirken, AKP yanlısı konuşmalar yapanları unutma Türkiye. İnsan Özgürlüğünü Kısıtlayan Yasaları Geçirenler Kimler?

Mahkeme kararına gerek duymadan interneti kapatma yetkisi veren, kadınların kendi bedenleri üzerinde özgürce karar vermelerini engelleyen vb. Yasaları meclisten geçirenleri unutma Türkiye. Bu duruma Dur Demek İçin Ne Yapmam Gerek?

Bu soruları kendi kendine sor, vicdanını yanına al ve ülkeyi bu hale getiren kafaları sonsuza kadar tarihe göm, gereken dersi ver Türkiye.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler