YURTHABER

Özel Kahramankent Lisesi, Biyoloji Olimpiyatında Dünya Üçüncüsü

Kahramanmaraş Özel Kahramankent Anadolu ve Fen Lisesi, Uluslararası Biyoloji Olimpiyatları’nda dünya üçüncülüğü elde etti. Singapur’da...

Özel Kahramankent Lisesi, Biyoloji Olimpiyatında Dünya Üçüncüsü

Kahramanmaraş Özel Kahramankent Anadolu ve Fen Lisesi, Uluslararası Biyoloji Olimpiyatları’nda dünya üçüncülüğü elde etti. Singapur’da düzenlenen bilim olimpiyatlarında Türkiye’yi temsil eden Turan Kaya, dünya üçüncüsü oldu.

Başarılı olmanın, özverili olmayı gerektirdiğini belirten Okul Müdürü Ali Kutup, “Başarı, takım ruhunu gerektirir. Bu başarıların elde edilmesinde gece gündüz demeyip, tatil demeyip, yılmadan çalışan olimpiyat takımı öğrencilerinin ve onları çalıştıran olimpiyat öğretmenimizin fedakârca çalışmalarının payı oldukça fazladır. Başarı, öğretmenlerimizin fedakârlığında saklıdır. Başarı, öğrencilerimizin kendilerine sunulan bu imkânları en iyi şekilde kullanmasında saklıdır. Başarı, velilerimizin eğitime olan ilgisinde ve eğitime yaptıkları yatırımda saklıdır. Onun için tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve yönetim kurulumuza teşekkür ederim.” dedi.

Turan Kaya, 3 yıllık birikiminin ardından dünya üçüncülüğünün, bu zamana kadar kendisinden desteklerini esirgemeyen hocalarının sayesinde olduğunu ifade etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın