YURTHABER

'Parayı PKK çekmesin diye...'

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, PKK tarafından kaçırılan polis memuru Nadir Özgen'in maaşının, "PKK'lılar çekmesin diye" bankada bloke edildiğini söyledi.

'Parayı PKK çekmesin diye...'

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Van'ın Çatak İlçe Emniyet Amirliği'nde görevli iken PKK tarafından kaçırılan polis memuru Nadir Özgen'in maaşının, "PKK'lılar çekmesin diye" bankada bloke edildiğini söyledi.

'Altı aydır PKK'nın elinde olan polis memuru Nadir Özgen'in maaşının devlet tarafından bloke edildiği' yönündeki habere ilişkin soruları yanıtlayan Maliye Bakanı Şimşek, “Maaş polis memurunun banka hesabına ödeniyor. Ama terör örgütünün parayı çekebilmesi ihtimaline karşı tedbiren banka tarafından bloke ediliyor” dedi.

Bazı medya organlarında bu durumun çarpıtıldığını kaydeden Bakan Şimşek, polisin ailesine devletin gerekli yardımı yapacağını da sözlerine ekledi. Öte yandan, dün basında yer alan Van Emniyet Müdürlüğünün yazılı açıklamasında da polis memuru Özgen'in 9 Eylül 2012 günü saat 23.00 sıralarında istirahatli olduğu bir zamanda PKK mensuplarınca kaçırıldığı belirtilerek, polis memurunun maaşının düzenli olarak Çatak İlçe Emniyet Amirliği tarafından banka hesabına yatırıldığı kaydedilmişti. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
ne utanmaz arlanmazsınız. haber olmasaydı unutulup gitmişti bu polis kardeşimiz. hadi öyle düşündüyseniz. babası size başvurmuş borçları karşılansın diye. ozaman neredeydiniz. şimdi kıvırmanın derdindesiniz. bırakın bu işleri kardeşim. kaçakçılara devlet maaş bağlıyor. ölen pkk lılara maaş bağlanmasını görüşüyonuz. mit osloda gizli gizli flört ediyor. bu gariban polis kardeşimiz için devlet niye birşey yapmıyor. mit ne işe yarar kardeşim. operasyon kabiliyewti olmayan bir mit olabilirmi.
yazık be yazık.başka ülkede olsa dağ taş yıkılırdı herhalde.
MAAŞI HESABINA YATIRILIYORSA AMİRLERİNİN İZNİ İLE NİYE HESABINDAN ÇEKİLİP BORÇLARI ÖDENMİYOR YADA AİLESİNE VERİLMİYOR EN AZINDA BİR KISMI (MEHMET ŞİMŞEĞİN SÖYLEDİKLERİ İNANDIRICI DEĞİL)
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler