Mynet Trend

Paris

Aşk (ve yüzlerce başka şey) İle Dolu Bir Şehir Paris'i nasıl tanıtabiliriz?

Paris

Genel Bilgiler

Aşk (ve yüzlerce başka şey) İle Dolu Bir Şehir

Paris'i nasıl tanıtabiliriz? Romantik şehir, modanın başkenti ve ışık şehri olarak da bilinen Paris, belki de dünyada en fazla tarihi cazibe merkezine ev sahipliği yapıyor ve kesinlikle ziyaret edilmesi gereken şehirler arasında yer alıyor.

Eiffel Kulesi, Louvre, Notre Dame, Sacre Coeur, Arc de Triomphe ve daha birçoğu şehrin içinde bulunan ve şehrin hemen dışında yer alan Versailles gibi yerler göz önünde bulunduğunda Paris’teki görülmesi gereken yerler listesi sonsuza kadar uzanacak gibi durur. Görülmesi gereken turistik yerler bu kadar fazla sayıda ve son derece büyük olduğunda (Louvre’un tamamını görmek birkaç gün sürebilir), ziyaretinizden önce bir eylem planı hazırlamak yararlı olur. Seçkin yemek ve şaraplar açısından dünyanın başkenti sayılabileceğine ve alışveriş imkânlarının da son derece fazla olduğuna değinmedik bile…

Paris’i farklı kılan ve onun romantik imajını veren şey, aslında çok büyük bir şehir olmasında rağmen pek çok orta boyuttaki şehirden daha samimi bir his yaratan küçük büyüleyici semtlerden oluşması. Böylece büyük şehrin içinde bir anlamda tatlı bir köy yaşamı sunuyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön