Pirinç diyeti nedir, pirinç diyeti nasıl yapılır?

Son zamanların popüler diyetlerinden biri haline gelen pirinç diyetinin tarihi aslında çok eskilere dayanıyor. Kilo vermek isteyenlerin sıklıkla başvurduğu bir yöntem haline gelen pirinç diyetinin iddiası da büyük: Bir haftada 4 kilo verdirmek. Pirinç diyeti nedir, pirinç diyeti nasıl yapılır? İşte detayları...

Geçmişi 1930'lu yıllara dayanan pirinç diyeti son zamanların en popüler diyetlerinden biri haline geldi. Klasik diyetlerde pirinç kısıtlıdır fakat bu diyetin öznesi pirinç.

PİRİNÇ DİYETİ NEDİR?

Pirinç diyeti, Duke Üniversitesi'nde görev alan Doktor Walter Kempner tarafından ortaya konmuştur. Doktor Kempner'ın amacı böbrekleriyle ilgili sorun yaşayan hastalarına yardımcı olmak için bir diyet programı oluşturmaktı. Kempner, sağlıklı böbrekler, yüksek kan basıncını ortadan kaldırmak ve obeziteye çözüm olmak amacıyla pirinç diyetini ortaya koyuyor.

PİRİNÇ DİYETİ NASIL YAPILIR?

Pirinç diyeti sodyum oranı düşük besinlerden oluşmaktadır. Bunun nedeni ise yüksek kan basıncını dengelemek ve böbrek sağlığını korumak. Çeşitli karbonhidratlar ile hazırlanan pirinç diyeti beslenme programına meyve ve sebzeler de dahil edilir.

Pirinç diyeti 3 aşamalıdır. İlk aşamada günde 800 kalori alınır. İlerleyen aşamalarda ise kalori oranı 1000 ve 1200 kaloriye kadar çıkar. Pirinç diyetinin kökeni çok eskilere ve bir doktora dayansa da uygulamadan önce muhakkak bir doktora başvurmanız gerekir. Herkesin bünyesi birbirinden farklıdır ve vücut sağlığınız her diyete uygun olmayabilir. Bunu unutmadan hareket etmek ve öncesinde bir uzmandan onay almak sağlığınız açısından son derece önemlidir! Kronik bir rahatsızlığınız var ise (şeker, tansiyon, kalp rahatsızlıkları, tiroid vb.) kesinlikle bu diyetten uzak durmalısınız... İşte pirinç diyetinin beslenme detayları.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
amma sallamışlar.. günde 800 kalori alınırsa zayıflanır zaten pirince gerek yok..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler