SPOR

CANLI

Portekiz'i böyle karşıladılar

Fransa'yı yenerek tarihinde ilk kez Avrupa şampiyonluğuna ulaşan Portekiz Milli Takımı, ülkesinde krallar gibi karşılandı.

Portekiz'i böyle karşıladılar

Avrupa Futbol Şampiyonası'nda ev sahibi Fransa'yı 1­0 yenerek tarihinde bir ilki gerçekleştiren Portekiz Milli Takımı, ülkesinde büyük bir coşkuyla karşılandı.

Havalimanında iki araç, Portekiz Milli Takımı'nı taşıyan uçağa kırmızı­yeşil renkte su püskürttü. Portekizli oyuncular ve teknik heyet iki tane üstü açık otobüsle polis eskortu eşliğinde
Lizbon'daki Belem Milli Sarayı'na geldi. Sarayı, Portekiz Cumhurbaşkanı Marcelo Rebelo de Sousa çalışma ofisi olarak kullanıyor.

Portekiz Cumhurbaşkanı, liyakat nişanı 'Ordem do Merito'yu Portekizli oyuncular ve teknik heyete takdim etti.

10 Temmuz bayram ilan edildi!

Fransa'da düzenlenen 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2016) finalinde normal süresi 0­0 sona eren maçın uzatma bölümünde Eder'in golüyle ev sahibini 1­0 mağlup edip kupaya uzanan Portekiz'in şampiyonluğu ülke basınında geniş yer buldu.

Portekiz'in önde gelen spor gazetesi Record, Portekiz Milli Takımı'nın şampiyonluğuna geniş yer ayırırken, "Destansı. Portekiz Avrupa'nın şampiyonu" başlığını öne çıkardı.

Spor basınının önemli gazetelerinden A Bola, "Portekiz'in gururu" manşeti ile Cristiano Ronaldo'nun kupayı kaldırdığı fotoğrafı kullandı.

Bir diğer spor gazetesi O Jogo ise manşetini "Sonsuz" şeklinde attı. Gazetenin ilk sayfasında "Pazar günü Avrupa Atletizm Şampiyonası'na madalyayla başladı, EURO 2016'da kahramanlık ve mutlulukla son buldu" denildi.

Öte yandan basında, final maçında sakatlanıp, 25. dakikada yerini Quaresma'ya bırakan Cristiano Ronaldo'nun kazanılan kupanın profesyonel hayatının en önemli başarısı olduğunu belirttiği açıklamaya yer verildi.

Portekiz'e kupayı getiren golün sahibi Eder, basına verdiği demeçte, Ronaldo'nun kendisine şampiyonluk golünü atacağını söylediğini ve bu güvenle topu ağlara gönderdiğini ifade etti.

Portekiz basınında, Beşiktaşlı Ricardo Quaresma'nın şampiyonluk madalyası ile ilgili yaptığı "Madalya mı? Eğer altınsa satacağım." esprisine de yer verildi.

Şampiyonluk primi 275 bin euro

Portekiz Milli Takımı'nda oyuncuların alacağı prim belli oldu. Portekiz gazetelerinden Abola'nın haberine göre Portekiz'in şampiyonluk primi, futbolcu başına 275 bin euro olarak belirlendi. EURO 2016'yı şampiyon tamamlayan Portekiz, UEFA'dan şampiyonluk primi olarak da 8 milyon euro kazandı.

Bu arada Portekiz Milli Takımı oyuncuları, EURO 2016'ya katılım primi almadı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler