'Put Adam' kitabına soruşturma ve toplatma kararı

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, içeriğinde Atatürk'e yönelik hakaret içeren ifadeler bulunduğu gerekçesiyle "Put Adam" isimli kitabı piyasaya süren yayınevi yetkilileri hakkında soruşturma başlattı. Ayrıca, savcılık kitabın tüm nüshalarına el konulmasına, dağıtım ve satışının yasaklanmasına da karar verdi.

'Put Adam' kitabına soruşturma ve toplatma kararı

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu, yazarı belli olmayan "Put Adam" isimli kitapta Mustafa Kemal Atatürk'e yönelik hakaret içeren ifadeler bulunduğunu belirledi.

Savcılık bu kapsamda, kitabı yayınlayan yayınevi yetkilileri hakkında "Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret" suçundan resen soruşturma başlattı.

Soruşturma kapsamında savcılığın talebi üzerine Anadolu 6. Sulh Ceza Hakimliği, adı geçen kitabın tüm nüshalarına el konulmasına, dağıtım ve satışının yasaklanmasına karar verdi.

Kaynak: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 32 yorum
YAV ARKADAS ULKE NE HALDE MILLETIN DERDINE BAK YA ADAM ÖLMÜŞ GITMIŞ IYISIYLE KOTUSUYLE HERKES HESABINI ALLAHA VERECEK KIŞILERE TAKILA TAKILA KENDIMIZI UNUTTUK YAZIK BIZE YAZIK
herkes her istedigini yapamaz iste. Ölmüs gitmis olabilir sizin için fakat arkasından atıp tutmaz kufur hakaret icerikli yazilar olmaz
@muhammed_baydar_1988 muhammed'te ölmüş gitmiş sonuçta ozaman onada küfreden kitaplar yayınlansın mantıklı olurmu ? tabikide olmaz. Beynini kullanıp düşününce mantıklı geliyor değilmi ?
@bleem anlaşılan sen müslüman değilsin. Karşılaştırdığım insan Peygamber, müslüman değilsen bile dikkat et. Elbette insan ölüp gitse bile, kimseye hakaret edilmesin.
@leave_mealone_1977 islama sövenlere de aynı hassasiyeti gösteriyormusunuz.
@flor29 evladım atatürkde peygamber soyundan .
ölmüş insanla şeytan bile ugrasmayi birakir
@muhammed_baydar_1988 herkes ben hesabimı Allaha verecem deyip istediği naneyi yesin Atatürk ister kabul et ister etme atamız bu ülkenin kuruçusu vatan hainlerinden başka birşey değil alayının mutlaka hesabı sorulur
muhammet misin nesin o zaman bende senin sülalen den ölen bir kisi icin ağzıma geleni söyliyeyim
Dünyada kendi milletine karşı özel yasa ile korunan başka lider varmı?
Böyle savcılar kaldımı tebrikler
BUNA COK SASIRDIM. ULU ONDERIMIZI YOK SAYAN BIR ZIHNIYETIN BU DURUMU DIKKATE ALIP ICRAAT YAPILMASI SASIRTICI
onun nedeni biz yasaklafik ama siz merdiven altından basıp yayıp satabilirsinize geliyor bu ülkede kitaptan bol yasaklanan ne var.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler