SPOR

Rıza Çalımbay: Beşiktaş'a başkan adayı olabilirim

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, ilerleyen dönemlerde futbolculuk kariyerinde formasını giydiği Beşiktaş'a başkan adayı olacağını açıklayarak, “Tabii ki aday olabilirim. Yani ben olurum, başka arkadaşlarım olur, yüzde yüz birilerimizin oralarda olması gerekiyor. Beşiktaş’ta öyle bir şey eninde sonunda mutlaka olacaktır” dedi.

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, İhlas Haber Ajansı'na (İHA) açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde “3-4 sene sonra Beşiktaş’a başkan adayı olabilirim” açıklamasının sorulması üzerine Çalımbay, “Tabii ki aday olabilirim. Ben Beşiktaş’ın tekrar eski günlere dönmesi için hem futbol dışı, hem de futbolda çok çok iyi yerlere gelmesi için bana göre mutlaka bizlerin, yani eski sporcu arkadaşlarımızdan yararlanması gerektiğini inanıyorum. Yani ben olurum, başka arkadaşlarım olur, yüzde yüz birilerimizin oralarda olması gerekiyor. Şu anda Türkiye’de en çok teknik direktörlük yapanlardan takımlara baktığımız zaman Beşiktaş. Son iki tane takım, Denizlispor’e ve Kayseri’ye bakın antrenör değiştirdiler. Birinde Samet Aybaba, birinde Mehmet Özdilek var. Her taraf böyle. Bizde daha bir sürü arkadaşımız var” ifadelerini kullandı.

"ENİNDE SONUNDA MUTLAKA OLACAKTIR"

Sivasspor ve Beşiktaş’ın kendisindeki yerinin çok farklı olduğunu vurgulayan Çalımbay, “Bizden çok iyi şeyler çıkabilir. Ben Beşiktaş’ın en çok formasını giyen, en çok şampiyonluk gören, yıllarca kaptanlık yapan birisiyim. O yüzden bizim Beşiktaş’taki konumumuz farklı olur. Ben aynı zamanda Sivaslıyım, Sivassporluyum. Bu benim için çok önemli. Sivasspor ve Beşiktaş’ın yeri bende çok farklı. Sivas benim doğduğum, büyüdüğüm yerdir. Futbola Beşiktaş’ta başlayıp, orada bitiren biriyim. Ben sadece Beşiktaş’ta oynadım, başka hiçbir yerde oynamadım ama Sivas’ta 4 Eylül Stadyumu'nda büyüdüm. Topraksı zeminlerinde büyüdüm. O yüzden benim için ikisi çok farklıdır; İnönü Stadyumu ile 4 Eylül Stadyumu. Onun için Beşiktaş’ta öyle bir şey eninde sonunda mutlaka olacaktır” dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
Sen Beşiktaşı unut rıza hoca, her maç sonrası penaltımız verilmedi golümüz sayılmadı hakem taraf tuttu diye ağlayıp, gsye fbye geldi mi yatan takımlarını çalıştır...
bir düş yakamizdan
bence yakışır.gelir ise her sene beşiktaş şampiyon olur.çünkü bu işlere çekirdekten gelen profesyonel birinin gelmesidir.bakın görürsünüz sivasspor bu sene şampiyon yaptıracaktır.imkansızlıklara rağmen.
@yusuf_kalekapisi sivasın hatta Anadolu kulüplerinin şampiyonluğunu isterim ama şu tabloda biraz zaman ... Ama Rıza hoca ya da çekirdekten gelen birisinin en azından şu an ki çoğu yöneticiden daha iyi iş yapacağı konusunda hemfikirim
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler